Ziyaret için gittiği Afganistan’da olayların arasında kalan İngiliz öğrenci, yaşadıklarını anlattı-haberi

Taliban’ın 10 gün içinde Afganistan‘ın Bir hayli şehrini ele geçirmesi ve nihayet olarak başşehir Kabil’e girmesi bütün hayat tarafından kaygı ile takip ediliyor. idarenin Taliban’a geçmesi sonrasında Cumhurbaşkanı ülkeyi terk etti, sivil milletçe ise ülkeden kaçmak amaciyla elinden geleni yapıyor.

Afganistan’a giden 22 yaşında olan İngiliz tek öğrenci ise bu süreçte kendisini olayların ortasında buldu. Ziyaret edilmesi en riskli ülkeleri araştırdıktan ardindan Afganistan’a gitme kararı aldığını belirten Miles Routledge, yasamsal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

HAYATTA KALMAK İÇİN GALLERLİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ

The Mirror’da bulunan habere göre, İngiliz öğrenci tahliye edilmesinin haftalar sürebileceğinin altını çizdi. Fizik öğrencisi Miles, vasati tek Afgan vatandaşına mukayese et huzurlu olduğunu belirtti. Miles Taliban militanları tarafından çevrildiğini ve yasamda kalmak amaciyla Gallerli olduğunu söylediğini de argüman etti.

ÇERNOBİL’İ DE ZİYARET ETMİŞTİ

İngiliz öğrenci ziyaret edilmesi en riskli ülkeler turu kapsamında Çernobil’i de ziyaret etmişti. İngiltere müdafaa Bakanı bendeniz Wallace, hükümetin bütün İngiliz vatandaşlarını emniyetli tek şekilde tahliye etmek amaciyla elinden gelen her şeyi yaptığını söylemiş, ama ‘bazı insanların art dönmeyeceğini’ onay etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir