Yüz yüze sınavlardan muaf olmak için dilekçe vermeyen öğrenciler, sınıfta kalabilir-haberi

Koronavirüs hasebiyle okullarda eğitim vakit uzaktan eğitim modeli ile sürdürüldü. nihayet olarak tam kapanma ve kademi normalleşme döneminde de anasınıfları dış bütün sınıflarda eğitimin uzaktan ayni ritimde devam etmesi kararlaştırıldı.

SINAVA KATILMAYACAK ÖĞRENCİLERİN VELİSİ DİLEKÇE YAZACAK

Bu süreçte 12. sınıflarda surat yüze sınavlar tamamlandı ama 9, 10 ve 11. derslik öğrencilerinin çoğunluğunun 2. asama sınavları, koronavirüs salgını hasebiyle alınan tedbirler doğrultusunda yapılamadı. nihayet kararlarla MEB, öğrencilere imtihanlara katılıp katılmama ile alakalı seçenek hakkı sundu. bunun için göre imtihana katılmak istemeyenlerin velilerinin bu taleplerini bulunan dilekçeleriyle en geç 21 Mayıs 2021’e civarindan mektep müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.

Dilekçe veren öğrenciler imtihana katılmayacak ve birinci asama notlarına göre sene sonu notları değerlendirilerek muvaffakiyet durumlarıyla alakalı karar verilmiş olacak.

DİLEKÇE VERMEYENLER 24 MAYIS’TA BAŞLAYACAK SINAVLARA GİRECEK

Herhangi tek arzuhal vermeyen öğrenciler ise 24 Mayıs tarihinde başlayacağı açıklanan imtihanlara girmek zorunda bulunuyor. Çok sayıda öğrencinin bu ayrıntısı atladığı görülüyor.

İPTAL EDİLDİ ZANNEDENLER SINIFTA KALABİLİR

Çoğu öğrenci sınavlar Tamamiyle iptal edildi sanıyor. ama arzuhal vermeyenler imtihanlara girmezlerse 2. asama notları olmayacak. İlk asama notu olduğu benzeri sene sonu ortalaması onay edilecek. Ayrı olarak öğrenci imtihana girmemek amaciyla arzuhal verirken ders seçenek etme hakkı olmayacak. Başka bir deyişle imtihana girecek olanlar, okulun düzenleyeceği bütün imtihanlara katılmak zorunda.

Milliyet’in haberine göre; dikkat çeken mühim tek ayrinti ise imtihana girip notunu beğenmeyen öğrencilerin, Yalnızca birinci dönemde aldıkları ders notlarını seçenek etme hakkının da bulunmayacak olması. Koronavirüs pandemisi koşullarında arzuhal vermeden, 2. dönemde yapılacak imtihanlara olabilitesi çok tek mazereti olmadan girmeyenler, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre işlem görecek.

DİJİTAL ORTAMDAN DA İLETEBİLİRLER

Milli Eğitim Bakanlığı, pandemi koşulları hasebiyle öğrencilerin mağdur olmaması amaciyla dilekçelerin ulaştırılmasında her biçimde kolaylığı sağlıyor. olabilitesi çok gerekçeleri olanlar sonradan aslını teslim etmek üzere, dijital iletişim kanallarından dilekçelerini gönderebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir