Yunanistan’dan Türkiye’ye Türkçe tweet’le yanıt-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına ait “Yunanistan’ı, tıpkı tek asır evvel olduğu benzeri pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden ırak durması, aklını başına alması ile alakalı tekrar ikaz ediyoruz” çıkışı Yunanistan’da aksiseda buldu.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Bir gün evvel ‘uluslararası anlaşmalarla oluşan durumu’ gösterdiğini öne süre gelen haritalar ile Ankara’ya cevap vermişti.

Bunun derhal peşinden yasamsal medya hesabından Bir gün evvel Türkçe, Yunanca ve İngilizce paylaşım yapan Erdoğan, “Türkiye, Ege’deki haklarından vazgeçmeyeceği benzeri adaların silahlandırılması ile alakalı beynelmilel anlaşmaların kendisine tanıdığı yetkileri gerektiğinde kullanmaktan da art durmayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın mesajlarının derhal peşinden Yunanistan anne muhalefet öncüsü Aleksis Çipras, Twitter’da Türkçe tek paylaşım yaptı. Syriza partisi öncüsü ve Daha önceki Başbakan Çipras “Yunanistan egemenliğini her biçimde tehdide karşı koruyacaktır. öyleyse kışkırtmalara nihayet verelim ve beynelmilel haklar temelinde diyaloğa art dönelim. Hepimizin karşı karşıya olduğu ahenk gösteren ücret krize cevap aşırı milliyetçilik değildir” diye yazdı.

Erdoğan'ın 'adaları silahlandırmakla' suçladığı Yunanistan haritayla cevap verdi İlginizi Çekebilir Erdoğan’ın ‘adaları silahlandırmakla’ suçladığı Yunanistan haritayla cevap verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir