Yollarda dört yıldızlı bayram denetimi-haberi

Jandarma genel Komutanı Orgeneral Çetin, Ankara’dan helikopterle trafik yoğunluğunu gözledikten ardindan Eskişehir’in Sivrihisar kazasina geçti. Trafik noktasındaki denetimlere katılan Orgeneral Çetini İl zaptiye Komutanı Ercan Atasoy karşıladı. Trafik uygulama noktasında görevli personelle bayramlaşarak hasbihal eden Çetin dahada ardindan trafik uygulamasına katıldı.

Durdurulan sürücülere bu sene “Bayramınız kemerli olsun” sloganını anımsadan Çetin, “Jandarma ve zabita olarak ülkemiz genelinde binlerce personelimizle sizin söylediğinizi söylüyoruz. güvenlik kemerinizi takın. hız yapmayın. Sürücü kardeşimiz çok iyi şeyler söyledi. her birimiz sizin emniyetli seyahatiniz amaciyla yollardayız. Kan ve gözyaşı dökmeden bayram geçirmek amaciyla sizlerle birlikte trafik işaret ve kaidelerine uyulması amaciyla ikazlarda bulunuyoruz” dedi.

OTOBÜSTE KONTROL 

Trafik noktasına gelen yolcu otobüsüne de binen Orgeneral Çetin, sürücü ve yolcuların bayramını kutladı. Ramazan Bayramında alınan trafik önlemlerine ait değerlendirmede bulunan Çetin, “Bayramda kazasız, belasız, vukuatsız tek bayram geçirmek amaciyla sürücülerimizi, yolcularımızı, trafik kaideleri yönünden bilinçlendirmek, uyarmak, trafik güvenliğini sağlamak amaciyla takriben 208 bin kişi yollardayız” diye konuştu.

Orgeneral Çetin şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bayram süresince vatandaşlarımızın emniyetli tek şekilde kazasız, belasız, vukuatsız, yollarda yolcu etmesi, trafik kaidelerine uyarak yolcu etmesi amaciyla kendilerine buralarda uyarlarda bulunuyoruz. özellikle bayram süresince bu bayramda, Bayramınız kemerli olsun sloganıyla sürücülerimizi uyarmaya çalışıyoruz.

Gördüğümüz kadarıyla bütün denetim ettiğimiz araçlarda sürücülerimiz maşallah hepsinin de kaidelere uyduğunu gördük. Vatandaşlarımız bu konuyla alakali oldukça bilinçli. Biz bundan çok memnuniyet duyuyoruz. Burada zaptiye ve zabita trafik ekiplerimiz, vatandaşlarımızın can ve malını savunmak amaciyla yollardayız.

Sürücülerimizin dikkati dolayısıyla kendilerine teşekkür ederek iyi bayramlar diliyorum. Bu Ramazan Bayramı döneminden evvel trafik yoğundu, bu erken 2. vakit olduğu amaciyla belli tek süre seyrekleşti. Sürücülerimizin çok iyi tek şekilde trafik işaret ve kaidelerine uyması bizleri mutluluk dolu etmiştir.”

HELİKOPTERLE AYRILDI 

Jandarma genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’e ziyaretinde zaptiye Havacılık Başkanı Tümgeneral Ali Doğan, Asayiş reis Vekili Tuğgeneral Nail İlbey, Eskişehir İl zaptiye Komutanı Albay Ercan Atasoy, Eskişehir İl güvenlik Müdürü Yaman Ağırlar da eşlik etti. Orgeneral Çetin, denetimlerin derhal peşinden helikopterle Şehirden ayrıldı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.