Yılmaz Vural’dan Erzurum’da atıştığı oyuncuya ağır laflar: Aşçının suratına yemek atan ahlaksız birisi-haberi

Süper Lig’den düşen BB Erzurumspor’da teknik direktörlük görevinden ayrılan Yılmaz Vural, takımda kadro dışı bırakılan Aatif Chahechouhe, Mustafa El Kebir, Brahim Darri, Manuel da Costa ve Ricardo Gomes ile alakalı bilinmeyenleri anlattı.

Yılmaz Vural’ın kendisinin YouTube kanalında yaptığı röportajdan, BB Erzurumspor’un grup düşmesi ve kadro dışı var olan beş oyuncu hakkındaki satır başları şunlar:

“10 MAÇTA DÖRT GALİBİYET YETMEDİ”

“Erzurumspor’un başına geldiğim vakit Süper Lig’de 27 puanla 19. sıradaydı. bendeniz takımın başına geldikten ardindan bu sıralamada küçük tek farklık oldu. Kayserispor aşağı geldi, biz de tek üst sıraya çıktık ama Ne yazık ki grup düşme potasından çıkamadık. Benden evvelki dönemde takımımızın 30 mücadelede 6 galibiyeti var, benim dönemimde ise 10 mücadelede dört galibiyetimiz vardı ama bu yeteri civarindan olmadı. Kayserispor tek nokta fazlasıyla Süper Lig’de kaldı. Kayserispor’un Başakşehir ile berabere kalması, Ankaragücü ve Erzurumspor’u Süper Lig’den düşürdü.”

“AATIF GİTTİĞİMİZ OTELLERİ BEĞENMİYORDU”

“Oyuncuların tertemiz teknik direktörlere alışma çagi var ve bendeniz Ne yazık ki dört kardeşimiz Aatif Chahechouhe, El Kabir, Darri ve Da Costa’yı takımdan yollamak zorunda kaldım. Aatif, ki takımın kaptanıydı, ama Aatif ne yapıyordu? tayyare saatini ve oteli beğenmiyordu. tek vakit idman yapıyoruz, Aatıf geldi yanıma “Hocam yeter artık, oyun oynayalım’ dedi. ‘Sen kim oluyorsun da antrenmana müdahale ediyorsun” dedim. Sonrasında antrenmanı bıraktı gitti.”

“DA COSTA SANDVİÇİ AŞÇININ SURATINA FIRLATTI”

“Da Costa denilen kardeşimiz, aşçılara ‘İki yumurtanın sarısı birbirine değerse bendeniz yemem’ diyordu. mesele tavuk istiyordu, yapılıyor, ‘Ben bu civarindan istemem, dahada hatri sayilir büyüklükte tavuk isterim’ veyahut ‘Bunun sosu perişan olmuş, sen bana sandviç yap’ diyordu. Sandviçten tek ısırık alıp ‘Aaa, bu iyi olmamış’ deyip sandviçi aşçının üstüne fırlatacak civarindan ahlaksız biriydi. Bu oyuncu, ısınma yaparken ‘Ay yeter, ısındık’ deyip takımı içeri sokuyordu. Biz Costa’yı kadro dışı bırakmamıştık. Costa bize haber yolladı, ‘Benim ayağım ağrıyor, Denizli maçına gelmeyeceğim’ dedi. bendeniz ardindan muavin hocaları Costa’la konuşsunlar diye yolladım. Costa, ‘Siz üç oyuncuyu kadro dışı bıraktınız ve bendeniz de onlardan yanayım. Bavullarınızı toplayıp siz buradan gidin’ diyerek bizi tehdit etti.”

“EL KABIR VE DARRI’NİN KALBİ ERZURUMSPOR’DA DEĞİLDİ”

“El Kabir’i de şu yüzden bıraktım: Biz Sayın Erzurumspor Başkanıyla Acun Ilıcalı’nın Tv8’deki Erzurumspor gecesindeydik. Bana hocalardan tek telefon geldi, ‘El Kabir’in çocuğu düşmüş, bu yüzden İsveç’e gitmek istiyormuş, çocuğun vaziyetinde tek şey yokmuş ama karısı onu görmek istiyormuş’ dediler. Denizli maçına gidiyoruz ve berabere kalsak dahi o vakit grup düşüyoruz, bunun benzeri tek istekte bulunur mu insan?Bu ne demektir, sen gönül olarak, his olarak burada değilsin demektir. Zira biz işimizi yaparken ailemiz her vakit 2. planda olur. Denizlispor mücadelesi döneminden evvel muavin hocalar beni arıyor, ‘Darri diş çektirdi isterseniz Denizlispor maçına İstanbul’dan gelebilir mi?’. Kardeşim, kim Diye konuştu sana dişini çektir diye? Bu çocukların kalbi burada değil.”

“NOVIKOVAS BANA VE YARDIMCI ANTRENÖRE KÜFÜR ETTİ”

“Fenerbahçe maçında Novikovas’ı mücadeleden çıkarttım diye soyunma odasında muavin antrenörün yüzüne havlu atmış, sonrasında muavin antrenöre ve bana küfretmiş. Şimdi bendeniz bu adamı kadrodan çıkartmayıp ne yapacaktım?”

“GOMES ‘BANA DOKUNMA’ DEDİ”

“Gomes’e istikbal olursak, bendeniz onu hep oynattım, ayni vakitte da ağırbaşlı mücadelelerde oynattım. Gomes’i oynatmamın gerekçesi de şuydu: Oltan Karakullukçu sonradan oyuna soktuğumda çok yarar sağlıyordu. Oltan’ın ardindan oyuna girmesinin nedeni de dizindeki kıkırdak sorunuydu, bu sebeple 90 dakika oynayamıyordu. Biz Fenerbahçe maçına civarindan dayandık ama ardindan ‘Yeter’ dedik, çünkü Gomes boş kaleye gol atamıyordu.

Fenerbahçe maçında Gomes’i oyuna sokacaktım, girmek istemedi. bendeniz de Gomes’i seviyorum, efendi çocuk, ‘Gideyim, inandirma edeyim’ dedim. Gomes’in omuzuna dokundum, ‘Bana dokunma’ dedi. Afedersin, benim elimde b…k mu var? ‘Bana dokunma’ diyorsun, seni inandirma etmeye çalışıyorum. Allah bana orada sabır verdi, çünkü kafasını tutayım, ağzına gözlerinin tam ortaasına vurayım diye geldi içimden ama televizyonları ve kameraları gördüm. Orada bırak Türkiye’yi, dünyaya rezil olurduk. Fenerbahçe mücadeleninden ardindan ‘Bunları otele sokmayın, yedirmeyin, uçağa bindirmeyin, neyle gelirlerle gelsinler’ dedim. Gomes benden ani çok defa özür dilemeye geldi ama onun yüzünü görmek istemedim.”

“HALA ERZURUMSPOR’UN TEKNİK DİREKTÖRÜYÜM”

“Erzurumspor’la sözleşmem Mayıs nihayetinde bitiyor, o nedenle Daha Erzurumspor’un teknik direktörüyüm. ahenk gösteren ücret olarak Erzurumspor’a tek defa ağzımızı açmadık ve biz ahenk gösteren ücret manada Erzurumspor’a tek zorluk çıkartmadık. Erzurum Belediye Başkanı’nı, Sayın Mehmet Sekmen Bey’i de aradım, ileti da attım ama telefonda görüşemedim. Giderken tek ‘Allah’a ısmarladık’ demek isterdim. Sayın Ömer Düzgün başkanıma da ‘Allah’a ısmarladık’ demek isterdim ama kismet olmadı. Ama Muzaffer kardeşim ve Ahmet Dal kardeşimle vedalaştım. idaremiz 3-5 kişilik tek ekipti, o nedenle bendeniz buradan onlara teşekkür etmek istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir