Yılmaz Özdil’in iması Uğur Dündar’ı çıldırttı: Yerin dibine gir, karşıma çıkarsan fena yaparım-haberi

Sözcü gazetesi yazarları Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar arasında yaşanan gerginlik, geceye damga vurdu. Yılmaz Özdil’in Sezgin Baran Korkmaz‘la alakalı attığı Artı tek TV imalı tweet, ehil medya mensubu Uğur Dündar’ı çıldırttı.

“KİMLERE TELEVİZYON KURDURDUKLARI YAZIYOR”

Özdil, “Dürüst ve emin (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere tv kanalı kurdurdukları dahi orada yazıyor!” dedi.

“GÜVENİLİR ARAŞTIRMACI GAZETECİLER NİYE BAHSETMİYOR”

“SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve emin (!) araştırmacı medya mensupları Niçin bu mevzudan hiç laf etmiyor diye soruyorum?” ifadeleriyle Twitter paylaşımına süre gelen Özdil’e Uğur Dündar kati reaksiyon gösterdi.

“YAZIKLAR OLSUN SANA”

Dündar, “Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa, ‘Yılmaz kirli tek işe bulaşmaz’ derim… Yılmaz’a da yazıklar olsun… bitti benim amaciyla artık. Çok namuslu tek iş yapmışız, kutlama etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun” diye konuştu.

Dündar, şöyle ayni ritimde devam etti: “Ben şimdi bu Yılmaz’ın hazin vaziyetini değerlendirdikçe Sedat Peker’in neden külhanbeyi olduğuna da dogruluk veriyorum şimdi. Anlıyorum neden külhanbeyi olduğunu şimdi. Hayatımın en üzüntü gecelerinden biri bu. Sırtımdan Daha kanlar süzülüyor.”

ÖZDİL: SBK İDDİANMESİNDE YAZILANLARI SORDUM

Tele 1’deki yayın sürerken Özdil, tek paylaşım dahada yaparak “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de kıymetli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” dedi.

“İSMAİL SAYMAZ’A TAKMIŞ”

Bunun üstüne Dündar, “Açık açık yazacaksın, sen benim ne civarindan namuslu olduğumu iyi bilen 2-3 kişiden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa balçık atmaya yeltenirsin… perişan kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış… Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları” ifadelerini kullandı.

Özdil’e seslenen Dündar şöyle konuştu:

“Sen benim ne civarindan namuslu olduğumu iyi bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Biri Müjdat Gezen, ötekisi sensin. Sana kardeşim dedim. Sen nasıl olur da kıymetli ağabeyim dediğin, yere göğe sığdıramadığın tek insana ima yollu da olsa nasıl olur da balçık atmaya yeltenirsin. Nedenini de az çok olasılık ediyorum. İsmail Saymaz’a kafayı takmış durumda. Biz de İsmail Saymaz, kim olursa olsun toy tek arkadaşımız. bendeniz gençlerin önünün açılmasından yanayım.”

“CENAZEME GELMESİN”

Dündar, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim amaciyla Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır. Adamın alnını karışlarım. Bana Daha kıymetli ağabeyim diyor, sen artık kıymetli Yılmaz değil, değersiz Yılmaz’sın” diye konuştu. Dündar, “Önemli var olan senin kitabında yazdığın benzeri erkek olmaktır. erkek ol adam” diyerek reaksiyon gösterdi.

MÜJDAT GEZEN’DEN UĞUR DÜNDAR’A DESTEK

O sırada Dündar’ı telefonla arayan oyuncu Müjdat Gezen ise, “Eğer bendeniz bu gece senin yanında olmazsam gözüm açık ölürüm” dedi.

Özdil ise dahada ardindan Twitter’dan “Neticede kanal kiminmiş?” suali yöneltti.

İşte Yılmaz Özdil’in o tweetleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir