Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan: Bütün inancımızla çalışmaya devam edeceğiz-haberi

Spor Toto Süper Lig ’de onuncu hafta sonu deplasmanda Altay’a konuk olacak var olan tertemiz Malatyaspor’da hazırlıkları teknik patron Cihat Arslan idareninde sürüyor. Orduzu Nurettin Soykan Tesisleri’nde süre gelen hazırlıklarda futbolcular Altay’a karşı galip gelebilmek yerine çalışmalarına hız kesmeden ayni ritimde devam ediyor.

Takımın başında çıktığı evvel mücadele var olan Adana Demirspor karşısından üç puanla ayrılan teknik patron Cihat Arslan, gelecekten umutlu olduğunu belirterek ligde kalma yerine ellerinden gelen bütün çabası göstereceklerini söyledi. Antrenmanlara önem verdiklerini belirten Arslan, “Bir hocanın namusu antrenmandır. Biz antrenmanları yapmaya çaba edeceğiz, takimi temsil etmeye çalışacağız. kendisinin değerlerimizi futbol yerine savunarak mücadele vermeye gideceğiz” dedi.

Ligdeki nokta tablosunun şu vakit kendilerine neyi göstereceğini bilmediklerini de belirten Arslan, “İşin gerçeği atılımda arkada kaldık. Tamam üç nokta geldi ama rakipler de kazandı, biz işimize sonuna civarindan ayni ritimde devam edeceğiz. Biz bütün inancımızla idmanlarımıza ayni ritimde devam edeceğiz. Malatyaspor amaciyla bunu uygulamak zorundayız. Hırslıyız, azimliyiz bunu da takıma yansıtmaya çalışıyoruz ve tekrar kazanmak istiyoruz. Ama bundan ardindan bize neyi gerektirir ligin gidişatı bize neyi düşündürür, seneyi yapılandırmayı mı onu başarırız, bu ligde kalmayı mı onu başarırız. her biçimde muvaffakiyet amaciyla buradayız. Takımımız amaciyla buradayız, Allah yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi.

Yeni Malatyaspor camiasının çok hatri sayilir büyüklükte tek camia olduğunu ve Malatya’nın da futbol yerine geçmişi var olan tek kent olduğunu ifade eden Arslan, “Bizim dönemimizde Feyzullah abinin, Oktayların, Ünalların, Bünyaminlerin Malatya’sı vardı. Biz deplasmana gelirdik gözümüzde muhteşem tek takım vardı ardindan düştü ayağa kalktı tekrar Avrupa gördü, elbet biz de bu sorumlulukla devinim ediyoruz” şeklinde konuştu.

Takıma geldiği günden bu yana futbolculara misal olmaya çalıştığını da laf eden Cihat Arslan, evvel olarak idmana kendisinin çıktığını ve bütün hazırlıkları tamamlayarak sonrasında antrenmanlara başladıklarını söyledi. Kendisindeki enerjiyi bu şekilde futbolculara da aktarmak istediğini ifade eden Arslan, “Değişimi insan kendinde başlatabilir. Biz kimseyi değiştiremeyiz, onlar değişmek isterse hep birlikte değişiriz, hep birlikte gelişiriz. Bunu burada oturtmaya çalışıyoruz” dedi.

Yeni Malatyaspor’a geldiğinde üzgün ve morali bozuk tek takımı gördüğünü de belirten deneyimli teknik adam, “Takımın yeteneği vardı ama mağlubiyetlere alışmıştı, elbet bunu değiştirmek onların çabası ile olur. Sonrasında futbolcuların azimlerini gördükten ardindan elbet ki hevesleniyorum. Örneğin Tetteh antrenmanlara dahi çıkamıyordu ama nihayet mücadelede çıkıp 20 dakika oynadı” şeklinde konuştu.

Bu hafta karşılaşacakları Altay mücadelesi ile alakalı de değerlendirmelerde bulunan Arslan, “Altay’a saygı duyuyorum, yetenekliler ama eksikleri var. Biz de becerili takımız ama eksiklerimiz var. Bir takım bölgelerde türk mali oyuncu eksiğimiz olduğu vakit alternatiflere bakıyoruz. Ama eksiklere Katiyen sığınmamalıyız, elimizde kim varsa onla savaşırız. neticeninde kazanırız veyahut kaybederiz. Ama ringi Katiyen terk etmeyiz” diye konuştu.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.