Yatırımcıları tarafından evi basılan VeBitcoin kurucusu İlker Baş gözaltına alındı-haberi

Kripto kazanç borsası Thodex‘in bakım yapılacağı izahı sonrasında sitesini kapatması ve sahibi Faruk Fatih Özer’in vatan dışına kaçmasıyla başlayan sürece Muğla merkezli VeBitcoin.com da katıldı. VeBitcoin.com faaliyetlerine dahil kismina girdiği finansal güç vaziyetten dolayı nihayet verdiğini belirtti. Thodex’in bakıma alındığını açıklama ettiği geçen 20 Nisan’da gece yarısında VeBitcoin’in de bakıma alındığı ve bu süreçten bu yana kapalı olduğu alana çıktı. Şirketten kapanmaya ait yapılan izahta şu ifadelere yer verildi:

”BİZİ Yorucu BİR SÜRECE SÜRÜKLEDİ”

“Son dönemde kripto kazanç sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde umulandan çok dahada çok tek yoğunluk alana geldi. Bu Vaziyetin finansal alanda şirket olarak bizi çok Yorucu tek sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. bütün düzenlemeleri ve dogruluk taleplerinizi gerçekleştirebilmek yerine faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın müddette bilgilendirme sağlayacağız.”

2 YATIRIMCI VİLLASINA GİRMEYE ÇALIŞTI

Yaşanan bu olayın derhal peşinden Muğla’nın Menteşe kazasi Ortaköy Mahallesi’nde oturan VeBitcoin’in Ceo‘su İlker Baş, evvelki gece villasına iki kişinin duvardan atlayarak girmek istediğini belirterek, ihbarda bulundu. İhbarın derhal peşinden olay adina zaptiye ekipleri derhal sevk edildi. Gözaltına alınan iki kuşkulu jandarmadaki ifadelerinde, “VeBitcoin’e kazanç yatırdık. Yaşanan menfi gelişmeler üstüne İlker B. ile konuşmaya geldik. Kendisine zarar vermedik” dediği öğrenildi.

EV DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALDI

Konut dokunulmazlığını ihlal suçundan işlem yapılan şüpheliler hür bırakıldı. Villasına iki kişinin girmeye çalışmasının derhal peşinden eşi ve iki çocuğu ile birlikte Menteşe kaza merkezindeki evine taşınan İlker B., Bir gün evvel akşam saatlerinde zabita tarafından gözaltına alındı.

DÖRT KİŞİ GÖZALTINDA

Öte istikametten süre gelen operasyonlar kapsamında şirketin üç çalışanı dahada gözaltına alındı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, şirket yöneticisi ve çalışanları var olan dört kişinin gözaltında olduğunu açıkladı.

Faaliyetleri durdurulan VeBitcoin ofisinde arama! Şirket yöneticilerine ulaşılamadı

Faaliyetleri durdurulan VeBitcoin ofisinde arama! Şirket yöneticilerine ulaşılamadı

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir