Yaşlı kadından duyup kendi markasını kurdu! Şimdi ürettiği kozalak pekmezini tüm Türkiye’ye gönderiyor-haberi

Onikişubat kazasi Hartlap mahallesi kırsalında yaşayan üç bebek annesi Rahime Nacar, ev ekonomisine katkı saglamak amaciyla iş arayışına girdi. takriben iki sene evvel ihtiyar tek komşusunun önerisi üstüne kızılçam ağaçlarından kozalak toplayarak pekmez imalat işine giren Nacar, ele geçirdiği pekmezlerin kilosunu web adresi üzerinden 75 liradan satışa çikarmaya başladı.

Pandemi sürecinde yükselen istek üstüne kozalak pekmez işine ağırlık veren Nacar, ‘doğadan gelen şifa’ adli kendisinin markasını da kurarak ev ekonomisine katkı sundu.

12 SAAT ODUN ATEŞİNDE PİŞİRİYORLAR

Kızılçam ağaçlarının dallarından tek tek topladığı kozalakları 12 saat odun ateşinde pişirdikten ardindan tek vakit dinlenmeye alan Nacar, ele geçirdiği doğal pekmezin insan sağlığına faydalı olduğunu ve çeşitli hastalıklara karşı kalkan görevi olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’NİN BİRÇOK NOKTASINA GÖNDERİYORUM”

Nacar, “Yaptığım iş kozalak pekmezi. Doğadan topladığımız kozalakları kaynatarak pekmez kıvamına getirip vatandaşların beğenisine sunuyorum. Bunu bendeniz ihtiyar tek teyzeden duydum onun üstüne de web üzerinden araştırmaya girdim. Şifalı olduğunu duydum ve yıllar evvel de bu pekmezin yapıldığını duydum. minik tek tencerede başladım şu anda hatri sayilir büyüklükte 3-4 kazanlarda hazırlıyorum. Önce çok dağlardaki kızılçam ağaçlarından kozalakları topluyorum. Topladıktan ardindan yıkama işi ve dahada ardindan kazanlarda pişiriyoruz. Pekmez kıvamına gelene civarindan kaynatıyoruz. E-ticaretimiz, yasamsal medya ve kendisinin etrafımızda bu ürünü satıyorum. Türkiye’nin Bir hayli noktasına gönderiyorum. özellikle pandemi döneminde her yaştan insan seçenek ediyor” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.