Yaşar Alptekin: Cenaze programımı hazırladım-haberi

Eski oyuncu ve manken Yaşar Alptekin, ‘2. Sayfa’ programına konuk oldu. uzunca vakittir ekranlardan ırak var olan Alptekin hususi hayatına değin açıklamalarda bulundu.

İşte Yaşar Alptekin’in açıklamalarından satır başları:

* Kızım evlenecek. Eşi görsel yönetmeni kızım da kamera arkasında çalışıyor. İsterken ağlamadım ama nikâhta ağlayacağımı düşünüyorum. Kızımdan Allah razı olsun bendeniz ondan razıyım.

“LAMBADA DANSINI TÜRKİYE’YE bendeniz GETİRDİM”

* Dansımla dalga geçiyorlar biliyorum ama o zamanlar onu gerektiriyordu. bendeniz eleştirilere açığım. her biri iyi konuşuyorsa orada tek mesele vardır. 58 filmde başrol oynadım 12 tanesini hiç seyretmedim.

* Danstaki tayt olayı gündeme geliyor, o hikaye bana ait. bendeniz dansçıyı canlandırdığım amaciyla yöneten ‘böyle olacak’ dedi. Biz de ne gerekiyorsa yaptık. Pişman değilim, yaşadıkça deney kazandım.

“EVDE MÜZİK ODAM VAR”

* hanemin al katını müzik odası yaptım. Diskoya içki var diye gidemiyorum, bendeniz de hanemi yaptım. 7 ay müzik dinlemedim ‘haram’ diye. Yolda giderken müzik duyunca orada oynadım. haneme gittim dans, müzik odası yaptım. Ama hanede tek başına dans edilmiyor bunu anladım (gülüyor) Dans eğitimim yok doğaçlama yapıyorum.

* Lambada dansı Paris’te çok modaydı. bendeniz de oraya gitmiştim, televizyonda gördüm bütün vakit izledim öğrendim. Türkiye’ye gelince de ‘böyle tek şey var’ dedim. Lambada akımı başladı.

* Bu vakte civarindan hiç spor yapmadım, aş yemeyi de yapmayı da çok seviyorum. 60 yaşımdayım organik besleniyorum. Hayatımda pişman olacağım hiçbir şey yapmadım. Pişman da değilim.

“SON anne civarindan NİLGÜN HANIM’IN YANINDAYDIM”

* Nilgün Hanım benim kalbimden çıkmadı. bu sebeple yüzüğümü de çıkarmadım. Nilgün ile ayrı şeyleri severdik ama aynı çatı altında mutluyduk. müsterek nokta da buluşuyorduk. Onun sevdiği şeyleri de benim sevdiğim şeyleri de yapardık. İki kişi tek olabiliyorduk mühim var olan da budur ilişkilerde.

* Nilgün’ün nihayet dakikaya civarindan yanındaydım. nihayet tek hafta bizi tanımamaya başladı, inanılmaz perişan oldu. Kızımla nihayet gece Haneye gidip üstümüzü değiştirmeye gittik, ‘durum kötüleşti’ diye telefon geldi. Hastaneye yetişemeden ‘Nilgün Hanım’ı kaybettik’ dediler. Corona var diye morga giremedik. Hayatımızda tek sükut oldu konuşamadık…

* Beni ama annesi, babası, eşini kaybeden yurttaslar anlar ama unutamıyorum. Nilgün Hanım’la geçirdiğim nihayet iki sene ömre bedel.

Yaşar Alptekin ile Nilgün Altınyay 1995’te boşanmış, 2019’da tekrar nikâh masasına oturmuştu. İkilinin bu evliliklerinden Ayris Alptekin isminde tek kızları dünyaya gelmişti.

“MERİÇ ERKAN’I GÖRÜNCE AĞLADIM

* Benim de değişimimden ardindan yurttaslar bana bakıp ağlıyordu ‘neden ağlıyor bu insanlar?’ diye düşünmüştüm. Meriç Erkan’ı görünce anladım. bendeniz de ağladım. Onun yerine çok sevindim çok da yakışmış yüzüne nur gelmiş. Dikenli tek yola çıktı, yurttaslar ile alakalı konuşacak ama sonu iyi olur inşallah.

“VASİYETİMİ YAZDIM”

* bendeniz de vasiyetimi yazdım. Kızıma, kütüphanemdeki kitaplar, tespih koleksiyonum, kıyafetlerim nereye gidecek hepsini belirttim. Satılması netlikle yasak var olan şeyler var ‘bunları satma’ dedim. Hanemde bahçede torunlarım amaciyla ağaçlar yetiştirdim. Torunlarım orada meyve yerken ‘dedemden Allah razı olsun’ desin.

* Cenaze programı da hazırladım, duasından emin olduğum insanların isimlerini verdim. Yardım derneğiyle Suriye’ye giderken hazırladım hepsini.

Celil Nalçakan'dan 'ucuz' yorumu yapan Yaşar Alptekin'e tepki İlginizi Çekebilir Celil Nalçakan’dan ‘ucuz’ yorumu yapan Yaşar Alptekin’e tepki

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.