VakıfBank Saraybosna Voleybol Okulu öğrencileri İstanbul’da-haberi

Üstünsalih açıklamasında “Köklü tek dostluğa sahip olduğumuz kardeş memleket Bosna Hersek ile spor alanında kurduğumuz bağların meyvelerini toplamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

3 FIVB Kulüpler hayat Şampiyonası ve dört CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuyla ‘Türkiye’nin beynelmilel alanda en çok kupa galip gelen takımı’ var olan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın, Bosna Hersek’in Saraybosna şehrinde açtığı VakıfBank Voleybol Okulu meyvelerini vermeye ayni ritimde devam ediyor. Saraybosna okulunda eğitim gören 65 sporcu adayından başarılı bulunan 18 genç, VakıfBank altyapısına katılabilmek amaciyla İstanbul’da kampa girdi. Seçmeler sonrasında altyapıya katılmaya dogruluk galip gelen gençler spor ve eğitim hayatlarına Türkiye’de ayni ritimde devam edecek.

VakıfBank genel Müdürü ve VakıfBank Spor takimi Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, Bosna Hersekli gençlerle tek araya geldi.

VakıfBank Spor Sarayı’nda gerçekleşen buluşmada sporcu adaylarına hitap eden Üstünsalih, “2018 seneninde temellerini attığımız Saraybosna’daki VakıfBank Voleybol Okulumuz, kısa müddette mühim ara kat etti. Yurtdışındaki evvel Türk voleybol okulu var olan bu girişim ile iki ülkenin müsterek kültürel değerlere dayanan dostluğunu, spor alanındaki tertemiz tek bağ ile dahada da sağlam vaziyete getirdik. Başarılı öğrencilerimizi, Türkiye’ye getirerek hayat voleyboluna kazandıracağımızın sözünü vermiştik. İşte şimdi, bu yolda en mühim adımı atmak amaciyla sizleri buraya çağrı ettik. Verdiğimiz sözü de böylelikle adina getiriyoruz” diye konuştu.

“Altyapımızı, voleybola kıymet katan tek mektep olarak görüyoruz”

Üstünsalih, takımın altyapı çalışmalarına verdiği önemin altını çizdiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dünyanın sayılı altyapılarından birine sahip var olan VakıfBank’ın uzunca süreli başarısının sırrı buradan geliyor. bu erken VakıfBank altyapısından yetişmiş 5 oyuncu, ülkemiz A ulusal takımında ugras veriyor. Saraybosna’dan gelen kızlarımızın da gelecekte o seviyede görmek en hatri sayilir büyüklükte arzumuz. Saraybosna’daki öğrencilerimizin fiziksel, mental, teknik gelişimlerini, altyapı koordinatörlerimiz aracılığıyla yakından izliyoruz. Her tek öğrencimize güveniyor, gelişimlerini destek vermek amaciyla koşul olan bütün adımları atıyoruz.”

65 öğrenci ile eğitim sürüyor

VakıfBank’ın, Saraybosna şehrindeki voleybol okulundan gelen sporcu adayları arasından seçilenler, gösterdikleri performansla, istikbal sezon VakıfBank altyapısında bulunmaya dogruluk kazanacaklar. Seçilenler, İstanbul’da VakıfBank Spor Sarayı tesislerinde başka sporcularla birlikte gelişimlerini sürdürecek. Ayrı olarak kulübün ahenk gösteren gördüğü okullarda eğitim hayatına ayni ritimde devam edecek.

Saraybosna’daki VakıfBank Voleybol Okulu 14 Aralık 2018’de açıldı. Yurtdışında voleybol okulu açan evvel takim var olan VakıfBank’ın bu okulunda, 2005-2012 yılları arasında doğan toplaminda 65 öğrenci bulunuyor.

Toplam 7 voleybol okulu

VakıfBank’ın Saraybosna ile birlikte ikisi İstanbul, ikisi Ankara, biri İzmir ve biri Bursa’da olmak üzere toplaminda 7 voleybol okulu bulunuyor. VakıfBank Voleybol Okulları’nda sporcu adayları, alanında şuurlu ve deneyimli antrenörlerden eğitim alınıyor. yeteri civarindan devamlılık ve disiplini gösteren öğrencilere katılım sertifikası verilirken, esas voleybol eğitimi alan adaylar arasından yeteri civarindan görülenler VakıfBank altyapı takımlarına dâhil ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir