Uyuşturucu kullandığı iddia edilen Eurovision birincisi grubun solisti Damiano David, İtalya’da uyuşturucu testi yaptıracak-haberi

Hollanda’da, 65’incisi düzen eden Eurovision Şarkı Yarışması’ndan “Zitti E Buoni” isimli şarkısıyla İtalya‘yı temsil eden Maneskin rock grubu birinci geldi. 26 ülkenin katıldığı yarışmada, 524 puanla birinci seçilen Rock grubu Maneskin’in baş solistinin canlı yayınlanan etkinlikler esnasında içki şişelerinin arkasına eğilerek uyuşturucu madde kullandığı ileri sürdü. Solistten ile alakalı iddialarla alakalı İzah geldi.

İDDİALARA nihayet saglamak İÇİN BUGÜN TESTE GİRECEK

Dün Eurovision’un düzenlendiği Hollanda’nın Rotterdam şehrinden İtalya’nın başkenti Roma’da Fiumicino havaalanına inen grubun solisti, “Dedikodulara nihayet saglamak istiyoruz. Avrupa Yayın Birliği (EBU) ile konuştuk ve (uyuşturucu) testi yaptırmak amaciyla uygun olduğumuzu söyledik. Ama bize neden olmadığını, bize güvendiklerini söylediler. Ama tekrar de bütün dedikodulara nihayet saglamak amaciyla yarın erken (Pazartesi sabahı) bunu yapacağım” dedi.

“UYUŞTURUCU KULLANIMINA KESİNLİKLE KARŞIYIZ”

Grubun bas gitaristi Victoria de Angelis de “Bizim amaciyla tek şoktu çünkü yaymak istediğimiz ileti bu değil.Uyuşturucu kullanımına netlikle karşıyız. netlikle bunun benzeri tek şey yapmayız, Sahiden Bir hayli kişinin bunun için inanması bizi çok şaşırttı, bunun için tek nihayet saglamak istiyoruz” diye konuştu. yarışma sonrası medya toplantısında da David tek gazetecinin suali üstüne “Uyuşturucu kullanmıyorum. Lütfen, arkadaşlar. bunun benzeri söylemeyin, gerçekten” Cevabını vermişti.

GÖRÜNTÜLER KAFALARI KARIŞTIRDI

Eurovision da yazılı açıklamasında şarkıcının İtalya’ya döndüğünde gönüllü olarak uyuşturucu testi yaptıracağını söyledi. David, yasamsal medyada dağılan görüntülerinde neticeleri beklerken masaya doğru eğilip burnunu masaya yaklaştırırken görülüyordu. Bu görüntüler yasamsal medyada David’in uyuşturucu madde kullanmak amaciyla eğildiği istikametinde spekülasyonların alana atılmasına neden oldu.

“MADDE KULLANMAK İÇİN DEĞİL KIRILAN BARDAĞIN PARÇALARINI TOPLAMAK İÇİN EĞİLDİ”

Damiano David, gitarist Tomas Raggi tek bardak kırdığı amaciyla aşağıya baktığını söyledi. Eurovision şarkıcının uyuşturucu kullanıp kullanmadığının anlaşılması amaciyla test yaptıracağını duyurup şu izahı yaptı: “Bu onlar tarafından gece yapılan tek talepti ama Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından derhal ayarlanamadı. Grup, menajerleri ve delegasyon başı Yeşil Oda’da uyuşturucu bulunmadığı bilgisini verdi ve masada tek bardak kırıldığını, dökülen parçaların şarkıcı tarafından temizlendiğini söyledi. EBU da yerinde yapılan incelemelerde kırık tek bardak bulunduğunu teyit ediyor.

“SAKLAYACAK BİR ŞEYİMİZ YOK”

Grup söylentilere Instagram hesaplarından verdiği yanıtta ‘şok olduklarını ve uyuşturucu kullanımını tasvip etmediklerini’ söyledi. Grup, “Biz uyuşturucuya karşıyız. Katiyen kokain kullanmadık. Test yaptırmaya hazırız. gizleyecek hiçbir şeyimiz yok” dedi.

2006’DAN BU YANA galip gelen İLK GRUP OLDULAR

Rock grubu Maneskin, favoriler arasında gösteriliyordu. Måneskin ‘Zitti E Buoni’ isimli şarkılarıyla 2006’dan bu yana Eurovison’u galip gelen evvel grup oldu. Grup aynı zamanda İtalya yerine da 1990’dan bu yana birinciliği galip gelen evvel yarışmacı oldu. Eurovision’da ikinciliği Fransa yerine yarışan Barbara Previ, üçüncülüğü İsviçre yerine yarışan Gjon kazandı. İngiltere sıfır puanla sonuncu oldu.

Canlı yayında skandal! Eurovision'da birinci seçilen grubun solisti, kutlamalarda uyuşturucu çekti

Canlı yayında skandal! Eurovision’da birinci seçilen grubun solisti, kutlamalarda uyuşturucu çekti
BBC
Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir