Ünlü sanatçı Nilüfer de “Help Turkey” paylaşımlarına tepki gösterdi-haberi

Ülkemizin dört tek yanında çıkan yangınların derhal peşinden yasamsal medyada kullanılmaya başlanan “Help Turkey” etiketi kullanıcıları ikiye böldü. beynelmilel manada hayat ülkelerini Türkiye’deki yangınlar ile alakalı yardım etmeye çağıran kampanya, kısa vakitte büyüyerek ünlüler de dahil olmak üzere Bir hayli kullanıcının desteğini aldı. ama tek grup kullanıcı bu paylaşımlardan hoşnut kalmayarak reaksiyonunu gösterdi.

SOSYAL MEDYAYI İKİYE BÖLDÜ

Şehrazat ve Nilgün Belgün benzeri meşhur sanatçılar, bu etiketin Türkiye’yi aciz gösterdiğini dile getirerek bu gönderileri netlikle paylaşmayacaklarını açıkladılar. Hem de Şehrazat ve Farah Zeynep Abdullah’ın bu konudaki tartışması yasamsal medyada da gündem oldu.

NİLÜFER DE PAYLAŞIMLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Ünlü şarkıcı Nilüfer de kişisel yasamsal medya hesabından yaptığı izahta “Benim içime sinmedi paylaşmadım. Türkiye’nin dünyaya karşı böylesine aciz vaziyette görünmesi ulusal duygularımı yaralıyor. Benim içime sinmedi ve paylaşmadım. Bunu yapacaksa diplomatik yollarla hükümet yapmalıdır” dedi.

“MİLLETÇE HEPİMİZİN İÇİ ACIYOR”

Açıklamalarına süre gelen Nilüfer, “Milletçe hepimizin içi yanıyor. Bu vatan hepimizin burada doğdum burada can vereceğim gidecek başka tek yerim de yok. her birimiz çaresizlikler içinde paylaşımlar yaptı. Dünyaya haykırılan bu yardım çığlıklarından tek netice çıktı mı, bendeniz bilmiyorum. iyi bilen varsa yazsın lütfen. Bu çaresizlik çok canımı yakıyor. Hükümetin diplomatik ilişkilerini kullanarak yardım istek etmesinin dahada doğru ve karşılık göreceğini düşünüyorum. Ama sanıyorum artık çok geç. Milletçe çok üzgünüz. Geçmiş olsun.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.