Ünlü isimler, vahşice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu’nun ardından isyan etti-haberi

Antalya’da yaşayan Azra Gülendam Haytaoğlu, koronaya yakalandıktan ardindan yanında kaldığı ablasıyla tartıştı. Bunun üstüne haneden kimliğini dahi almadan çıkan toy kız, telefonla eriştiği ablasına “Bir abiyle kalacağım” Diye konuştu ve müsaadesi kaybettirdi. uzunca müddettir aranan Azra ölü bulundu. Talihsiz kızın, iş amaciyla buluştuğu tek emlakçı tarafından tecavüz edilip boğulduğu öğrenildi. Cinayeti itiraf eden zanlı, Azra’yı öldürdükten ardindan cansız bedenini 5 parçaya ayırıp ormana gömdüğünü söyledi.

Sosyal medyada kısa müddette gündem var olan kan donduran cinayet, meşhur isimleri de isyan ettirdi. Hesaplarından peş peşe paylaşım yapan zanaat dünyasının sevilen isimleri, kadına şiddete hiddet kusarak “Artık yeter” dedi.

İşte meşhur isimlerin Azra Gülendam Haytaoğlu paylaşımları…

CEYLAN ERTEM

“Bir çocuğum olacak, canla başla bu günlere getireceğim. Aşkla seveceğim. Saçının teline kıyamayacağım. ardindan onu benden bu şekilde alacaklar. Üzüntümü tanım edemem! Korkunç! hayat ailesine ve sevdiklerine sabır versin, dayanılmaz tek acı… Takipçisi olalım, o şeytan en hatri sayilir büyüklükte cezayı almadan bu olayı unutmayalım.”

SUNAY AKIN

“Çocuklarımız, kadınlarımız, denizlerimiz, ormanlarımız… Koruyamıyoruz hiçbirini… Azra Gülendam Haytaoğlu isimli üniversite öğrencisi tecavüze uğradı, bedeni vahşice parçalandı… Bu üzüntü da dursun tek köşesinde, yanan yüreğimizin!..”

DOĞA RUTKAY KAMAL

Azra Gülendam Haytaoğlu! Günlerdir dilerim iyi haber istikbal diye beklediğim ancak; ölümüyle, vahşet hikayesiyle, derhal peşinden bıraktığı acısıyla haberi gelen, bu yüzden de ismini bildiğimiz kardeşlerimizden biri! Ne çocukları kurtarabildik ne kadınları, ne de hayvanları. asagi tarafı tek çiçek koklayıp, tek hayvan sahiplenip, sevip gidecektik dünyadan. Nasıl perişan vakte eşit geldi ömrümüz. Vicdansızların, sapıkların, katillerin nefretin ortasına düştük!”

GÜLBEN ERGEN

“Üniversite mezunu, zengin, insan görünümlü şeytan, çapkın bakışlı, ne düzgün yüzlü erkek dimi? Kıza tecavüz etti, boğdu, parçalara böldü, poşetlere koydu, ormana götürdü, gömdü.”

AYŞE ARMAN

“Yeter, yeter! Avazım çıktığı civarindan bağırmak istiyorum… Yorulduk, bittik, tükendik, dayanacak gücümüz kalmadı… Neye üzüleceğimizi, neye isyan edeceğimizi şaşırdık! Antalya’da 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, tecavüz edilip vahşice öldürülmüş olarak bulundu. ?. dahada 21 yaşında, pırıl pırıl gencecik tek kız! tekrar alçak tek herif tarafından hayattan koparıldı. Azra’ya evinde tecavüz edip boğarak öldürmüş ve banyoda parçalara ayırıp, valizle ormana götürüp, gömmüş.

Çapraz sorguda, bütün yaptıklarını itiraf etti. Hem de Azra’nın cansız bedenine, jiletle ismini yazacak civarindan pislik, cani, sapık… tanım edecek sıfat bulamıyorum. İnsanın kanı donuyor. Çocuklarımız, kadınlarımız yok olup gidiyor ama bu alçak adamlar bitmiyor… Gebersinler! Ki bendeniz idama karşıyım ama artık dünyanın böylesi pisliklerden temizlenmesi gerektiğine inanıyorum.”

SELİN CİĞERCİ ÇIRA

“Okudunuz mu yazıyı bendeniz aynısını yazmadım aynı zamanda Bir takım sayfalarda katil yazmışlar ama bu katil değil başka tek şey.”

KAAN BOŞNAK

“Bu ülkede insan olarak yaşamak güç iken kadın olmak..”

AYNUR AYDIN

“Yazıp yazıp siliyorum ne desem yoksun kalıyor, hayattan kopardığınız bütün kadınlarımızın eli yakanızda olsun, sizin zihniyetiniz batsın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir