Ünlü ekonomist Yıldırımtürk tarih verdi: Altın 600 liraya doğru yükselebilir-haberi

Altın fiyatlarındaki hareketlilik ayni ritimde devam ediyor. Ons altında toparlanma sürerken gr altın da döviz kurlarının tesiriyle kuvvetli kalmaya ayni ritimde devam ediyor. Kasım 2020’de gördüğü 540 liralık tarihi zirvesinin derhal peşinden şubatta 396 liraya civarindan gerileyen gr altın, mayıs ayına 470’li seviyelerden başladı. özellikle geçtiğimiz hafta itibarıyla yükseliş aşamasına giren gr altın, 8 gündür üst üstüne kıymet kazanıyor. bu erken itibarıyla 491 lirayı gören gr altın, nihayet tek haftada yüzde dört kazanç sağladı.Şubat ayında gördüğü dip düzey var olan 397 liraya göre ise kazanç yüzde 23 olarak gerçekleşti.

YILDIRIMTÜRK’TEN BOMBA ÇIKIŞ: 600 LİRAYI AŞABİLİR

Altın ve kazanç Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatlarındaki hareketi yorumladı. Yıldırımtürk, sene üçüncü çeyreğinde gr altının 600 lirayı aşabileceğini söyledi.

Altın fiyatlarını açıklama eden Yıldırımtürk, şunları söyledi:

Dış piyasadaki yükseliş altın fiyatlarına yansıdı. İlk çeyrek itibariyle 1700-1800 dolar civarında izleyen ons altın 2. çeyrekte yükselişle geçti. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ tahvil faizlerinin düşüyor olması, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ dolarının da dış piyasalarda geriliyor olması altın fiyatlarını müspet etkiliyor.

“KRİPTO kazanç PİYASASOMDA TEDİRGİN ARTTI”

Kripto paralarda evvel çeyrekteki yükseliş hız kesti ve regülasyonların istikbal olması altını desteklemeye başladı. nihayet yaşanan Thodex olayıyla tedirginlik arttı.

“JEOPOLİTİK GERGİNLİKLER ALTINI DESTEKLİYOR”

Jeopolitik etkiler: hayat üzerinde jeopolitik gerginlikler altını destekler nitelikte. Rusya-Ukrayna, İngiltere-Fransa, Çin-Avustralya benzeri ülkelerin arasındaki gerginlikler ons altın ücretleri üzerinde tesirli oluyor.

“GELECEK AY ONS ALTINDA 1900-1950 DOLAR SEVİYELERİ BEKLENİYOR”

1792 dolar ons seviyeleri 200 hergün ortalamayı geçti ve önü açıldı. 1855 ve 1875 dolar seviyeleri direnç olarak bekleniyor. ara ara yükselişler düzeltme satışları getirebilir. istikbal ay itibarıyla 1900-1950 dolar seviyeleri ons altında bekleniyor.

“GRAM ALTIN 600 LİRAYA DOĞRU YÜKSELEBİLİR”

Tam kapanmanın olduğu haftanın başında gr altın 470 liradan işlem görmüştü, 490 liraya yükseldi. Görünüm altın fiyatlarını 500 liraya tırmandırabilir. geçen seneki benzeri altın talebi olmadığını görüyoruz. Altın ithalatında düşüş var. Düğünlerle alakalı olarak yasaklar kalkarsa altın hareketlenir, o da Yalnızca dahil piyasayı hareketlendirir. Altın fiyatlarında yükselişin eylül, ekim ayında olacağını görüyorum. Ons altın 2000-2150 doları görebilir. gr altın da 600 liraya doğru yükselebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir