Ünlü anketçiden gündemi değiştirecek iddia: Tansu Çiller Dışişleri Bakanı olacak-haberi

AK Parti’nin 7. alışılmış olan Kongresi’nde tekrar genel reis seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 75 kişilik ortada karar ve yönetim heyeti (MKYK) azaları arasından partinin A takımı olarak nitelendirilen 17 kişilik ortada Yürütme heyeti (MYK) üyelerini belirledi. Bu gelişmelerin derhal peşinden bakanlar heyeti revizyonu tekrar gündeme geldi.

MAK Araştırma’nın sahibi Mehmet Ali Kulat, KRT TV’de katıldığı canlı yayında gündemi değiştirecek tek argüman alana attı. Kulat, “Ben hükümetin çok enteresan tasarılar üzerinde çalıştığını duyuyorum. İlk sefer söylüyorum. kati niteliğinde verilmiş tek bilgi değil ama Daha önceki tek başbakanın tek sonraki günlerde dışişleri bakanı olması benzeri tek olasılık var. İsim de söyleyeyim; Tansu Çiller bu görev amaciyla konuşuluyor. Amerikalılarla geçmişte var olan diyaloğundan dolayı bunun benzeri tek mevzu gündemde şu anda” ifadelerini kullandı.

SÖZLERİ ÇOK KONUŞULMUŞTU

Eski Başbakan Tansu Çiller, Cumhur İttifakı‘nın 2019’da Yenikapı’da düzen ettiği ‘Büyük İstanbul Mitingi’ne katılıp açıklamalarda bulunmuştu. Çiller, “Milli tek şuurla buradayız. Önemli tek gün, ülkemiz hedefte, özellikle bunun amaciyla buradayım. tertemiz tek hayat kuruluyor. amaç İslam, amaç Türkiye, amaç Türk milleti ve amaç onun seçtiği Cumhurbaşkanı. bütün bunlar tertemiz hayat kuruluşundaki çok hususi değişimler ve Türkiye’yi hedefe taşıyan olaylar” demişti.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir