Umumi tuvalete yüzde 43 zam! 5 TL oldu-haberi

Ülke genelinde her şeye gelen devamlı zamların derhal peşinden Muğla’nın Marmaris ilçesindeki genel hela ücretleri da Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası kararıyla 3.5 liradan 5 liraya çıkarıldı.

Marmaris yaşayanları yasamsal medya hesabından paylaşılan ücret belgesine reaksiyon gösterdi. Oda Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı” dedi.

DUŞ ALMAK 25 LİRA

Marmaris’in çeşitli yerlerindeki genel hela ve duş ücretleri da memleket genelindeki resmi enflasyonun yüzde 70 olarak gösterilmesinin derhal peşinden nasibini alarak hela 5, duş 25 liraya yükseldi.

RESMİ ENFLASYON YÜZDE 70

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından onaylı ücret listesinin yayınlandığı yasamsal medyada çok sayıda Marmaris yaşayanı tepkilerini ayrım şekillerde alana koydu.

Zamla alakalı konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Ülke genelinde Bilinen ücret artışları yaşanıyor. Başta kira ve akım ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde tesirli oldu. TÜİK’in açıklama ettiği resmi enflasyon yüzde 70 oldu. Biz de hela işletmecilerinin başvurusunu göz önüne alarak geçen sene 3,5 Lira var olan ücreti 5 Lira yaptık” dedi.

Çaya dev zam İlginizi Çekebilir Çaya dev zam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.