Ümit Karan’dan TFF’ye ramazan ayında maç saatlerinde değişiklik önerisi-haberi

Ligin 31. haftasında 18 Nisan sektör bugünü deplasmanda İstanbulspor ile yapacakları mücadele amaciyla kaza stadında hazırlıklarını sürdüren Menemenspor’da futbolcular, idmanda pas çalışması ve taktiksel organizasyonlar üzerinde durdu.

Antrenmanın derhal peşinden Anadolu ajansı muhabirine İzah yapan teknik patron Karan, ligde nihayet dört haftadaki maçların güç geçeceğini, play-off amaciyla ugras eden İstanbulspor’un takım seklinde oynayan kuvvetli tek ekibe sahip olduğunu kaydetti.

Kalan haftalarda asgari 3-4 nokta topladıkları halde ligde kalmalarının çok olasılık gözüktüğünü belirten Karan, tekrar de kati tek Vaziyetin olmadığını aktardı.

Ramazan ayının bütün İslam alemine hayırlı olması temennisinde de bulunan Karan, ramazanda oruç tutan futbolcuların düşünülmesi gerektiğine dikkati çekti.

Her takımda olduğu benzeri kendilerinde de oruç tutan futbolcuların bulunduğunu kaydeden Karan, şöyle konuştu:

“Maç bugünü de oruç tutan oyuncularımız var. Federasyon tarafından mücadele saatleri 19.00’a değil de 20.30-21.00’e alınmalı. En azından oyuncular oruçlarını soyunma odasında açıp alana çıkabilir. Zati akşam maçları ışıklandırmayla oynanıyor. Gündüz mücadelesi saat 13.00’te, orada futbolcu çok etkilenmeyebilir ama akşam maçları saat 19.00’da oynanıyor. İftar saati geldiğinde oraya artık hemide federasyon hemide takımlar müdahale etmeli.”

AA

  • TFF 1. Lig
  • Ümit Karan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir