Ümit Karan: İbrahim'i 750 Euro maaşla oynatıyoruz-haberi

Menemenspor teknik patronu Ümit Karan, Radyospor’da yayınlanan Üçleme Programı’na konuk oldu. Karan, bitime iki hafta kala lige ve takıma değin görüşlerini paylaştı.

“Mücadeleyi bırakmayacağız…”

Mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirten Ümit hoca, “Artık nihayet iki hafta kaldı. onuncu hafta her şeyin netleşeceğini düşünüyorum. Biz buraya imzasini atarken ligde kalmak yerine tek planlama yapmıştık. Aslında evvel dönem kadromuz ile 2. devredeki kadromuz çok farklı. dönem arasında da ahenk gösteren ücret sebeplerden çok mühim isimleri kaybettik. Şuan bizim puana ihtiyacımız var, veyahut Akhisar’ın nokta kaybetmesine. her halükarda biz mücadeleyi bırakmayacağız, ligde kalmak yerine elimizden geleni yapmaya ayni ritimde devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“Egolarımı değil, oyuncularımı ön plana çıkarıyorum”

Henüz 21 yaşında olmasına karşın bütün dikkatleri üstüne çeken oyuncusu İbrahim Rasheed ile alakalı da konuşan Ümit Karan; “Rasheed BAL Başka bir deyişle Bölgesel Amatörden gelen tek oyuncu ve bizim amaciyla çok değerli. Menemenspor olarak çok mütevazi şartlarımız olduğu için, mesele İbrahim’i 750 € euroluk maaşla oynatıyoruz.

Rakiplerimiz minimum 5 milyon TL’lik oyuncular oynuyorlar. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda gencecik kardeşlerimizin mücadelelerini yabana atmak mümkün değil. tekrar altyapımızdan yetişen Furkan Bayır, Alanyasporla anlaşıp gittiğinde orada oynatılması, kadroya girmesi, benim amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte tek gururdur. Zira bendeniz artık futbolcuların ön plana çıkmasını isterim. Kendimi ve egolarımı değil, futbolcumu ön planda tutmaya çalışırım. Ümit Karan’ın bundan sonraki emeli budur.”

“Hocaya güvenip getirdiysen beklemen gerekir”

Son vakitlerdeki “hoca kıyımı” ile alakalı ne düşündüğü sualine ise Ümit Karan; “Sözleşme yapılırken taraflar arasında hedefler belirleniyor. Bu sözleşmelerin, tek taraflı değil karşılıklı olarak oturup konuşulması gerekiyor. Yazılı sözleşmeler, resmi kayıtlar tek yerden ardindan ehemmiyetini kaybediyor. tek amaç belirlendiyse eğer, matematiksel olarak o hedefe ulaşılıp ulaşılmadığı garantileşmedikçe hocanın değişik taraflarla görüşmesi veyahut hocanın gönderilmesi ahenk gösteren değil diye düşünüyorum. Beklenip, güvenilmesi gerekir. bendeniz mesela, sezon nihayetinde hedefimizie vardığımızda, başkanımızla hep birlikte tek durum değerlendirmesi yapacağız.” Cevabını verdi.

“Modern futbolda bağırma çağırmayla motive işi bitti”

Bir süre Makedonya’da bulunmasının da avantajını belirten Ümit Karan, oyuncularıyla dil ile alakalı tek mesele yaşamadığını şu tümcelerle ifade etti;

“Futbolcuyken yabancı oyuncularla oynamak tek şekilde sağlanabiliyor. ama hocayken bu anlaşma, dahada güç oluyor. Zira onu ağırbaşlı ciddi tanimlamak zorundasın. Onu anlamadan, bağırıp çağırırsan küstürürsün. Evladım olacak yaşta insanlara neden bağırıp, soğutayım. Artık modern futbolda “aslansın, kaplansın” dönemleri bitti , bağırarak motive etmeler filan kalmadı. Benim Makedonya’da bulunmam, Amerika’da bulunmam, dil olarak ağırbaşlı tek avantaj sağladı. Haliyle çok şükür tek mesele yaşamıyoruz anlaşma ile alakalı ve hepsiyle arkadaş gibiyiz.” 

  • futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir