Ukrayna’da halkın paniği sürüyor: Kuyruklar oluştu, market rafları boşaldı-haberi

Rusya’nın erken saatlerinde Ukrayna’ya harekat başlatmasının derhal peşinden başşehir Kiev’de milletçe su ve erzak almak amaciyla kuyruklar oluşturdu. Başkentin yanı sıra başka şehirlerde de halk, eczanelere ve marketlere akın etti.

Kiev'de halk, marketlerde sıra oldu

Ukrayna’nın batısında bulunan ve nüfus açısından en hatri sayilir büyüklükte kentlerinden biri var olan Lviv’de de milletçe süper marketlere akın etti, eczane ve bankaların önünde kuyruk oldu.

Kiev'de halk, marketlerde sıra oldu

Polonya ve Slovakya hududuna yakın ve çatışmaların yoğun yaşandığı bölgelerden ırak var olan Lviv şehrinde milletçe eczane ve bankaların önünde kuyruk oldu. Marketlerde ise raflar boşaldı.

Kiev'de halk, marketlerde sıra oldu

Birçok insan Kiev’den kaçmak amaciyla uzunca kuyruklar oluşturduğu görüntüler erken saatlerinde ajanslara ulaşmıştı. Ukrayna’da kalanlar ise bankalar önünde uzunca kuyruklar oluşturdu. Ukrayna’daki banka ve ATM’ler önünde uzunca kuyruklar oluşurken eş görüntüler yollar kenarlarında da gözlendi.

Çok sayıda Kievli şehri ve ülkeyi terk etmek amaciyla kontakt çevirirken, benzin istasyonlarında da uzunca kuyruklar oluştu.

KİEV’DEKİ milletçe ENDİŞELİ

İngiltere merkezli BBC, Kiev’de halkın yaşadığı paniği aktarırken, görgü tanıklarının ve Kiev sakinlerinin ifadelerine yer verdi. 27 yaşında olan tek satış yöneticisi var olan ve soyadı açıklanmayan Mark, erken 7 civarında patlama ve siren sesleriyle uyandığını anlattı. Sokakta gözyaşları içinde toy tek kız bulduğunu ve onu sığınmak amaciyla en yakın metro istasyonuna götürdüğünü aktaran Mark, Rusya ile savaşmak amaciyla çağrılmaya hazır olduğunu söyledi.

Ukrayna ordusunda yedek asker olduğunu açıklama eden Mark, BBC’ye, “Başka yolumuz yok. Ülkemizi savunmalıyız. Belki de bu savaşta ölebiliriz.” dedi.

Panic stations in Kiev! Residents flee capital and rush west as air sirens ring out - ApXap

Başka tek yerde, tek sema saldırısı esnasında sığınağına giden tek mektep çalışanı var olan Svetlana da BBC’ye açıklamalarda bulundu. Svetlana, sığınağa götürmek amaciyla çabucak tek çanta hazırladığını aktarırken, “Şu anda ne yaptığımızı anlamıyoruz, güvende olabileceğimiz tek yere gidiyoruz” dedi.

Ukrayna'da kriz büyüyor: ATM ve yakit istasyonlarında kuyruk bitmiyor İlginizi Çekebilir Ukrayna’da kriz büyüyor: ATM ve yakit istasyonlarında kuyruk bitmiyor Ukrayna'ya 2'inci dalga roket saldırısı başladı İlginizi Çekebilir Ukrayna’ya 2’inci dalga roket saldırısı başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.