Ukrayna: Rusya’ya ait çıkarma gemisini vurduk-haberi

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya başlattığı saldırılarla başlayan harp ayni ritimde devam ediyor. Ukrayna Ordusu cenup harekât Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Karadeniz’de kilit nokta vaziyete gelen Yılan Adası’na demir atan Rusya donanmasına ait tek geminin vurulduğu bildirildi.

Geminin sema saldırısı ile tesirsiz vaziyete getirildiği aktarıldı. Ukrayna müdafaa Bakanlığı ise mevzubahis geminin “Serna” sınıfı çıkarma gemisi olduğunu duyurdu.

TÜRK SİHA VURDU İDDİASI

Odessa bölgesel askeri yönetim başkanının sözcüsü Serhiy Bratchuk, yasamsal medya hesabından olayı doğrularken, “Karadeniz’de Serna benzeri tek düşman gemisi imha edildi. Silahlı Kuvvetlere teşekkürler!” yazdı.

Ukraynalı görevli Anton Gerashchenko, “Yılan Adası’nda var olan düşman birimleri sema savunması olmadan kalacak ve hamamböceği benzeri yok edilecek ve yakılacak” dedi.

Ukrayna basınında ise geminin Türk yapımı Bayraktar TB2 askeri insansız sema aracı tarafından vurulduğu argüman edildi. mevzu hakkinda resmi tek İzah gelmedi.

RUS ORDUSU 25 BİNDEN çok ASKER KAYBETTİ

Ukrayna müdafaa Bakanlığı tarafından yapılan izahta ise savaşta Rusya’nın 25 bin 100 askerinin öldürüldüğünü, bin 122 tankın, iki bin 713 zırhlı askeri aracın, 199 uçağın, 155 helikopterin ve 11 geminin imha edildiği ifade edildi.

Rusya'dan Japonya'yla gerilimi artıracak hamle İlginizi Çekebilir Rusya’dan Japonya’yla gerilimi artıracak hamle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.