UEFA'dan EURO 2020 finaline soruşturma-haberi

Yapılan izaha göre, İngiltere’nin başkentindek Wembley Stadı’nda 11 Temmuz’da oynanan final maçına ait başlatılan soruşturmada, İngiltere Futbol Federasyonu, dört mevzu başlığında incelenecek.

İngiltere, mücadele oynandığı sırada taraftarların izinsiz alana girmesi, tribünlerden alana yabancı madde atılması, ulusal marşlar esnasında tribünde yaşanan olaylar ve taraftarların tribünlerde yanıcı madde kullanması gerekçeleriyle soruşturmaya elbet tutulacak.

UEFA Kontrol, Etik ve düzen Kurulunun görevlendirdiği tek müfettiş ise taraftarların stat içi ve dışında yollar açtığı taşkınlıklara ait ayrı tek düzen soruşturması yürütecek.

Final mücadelesi öncesi Wembley Stadı çevresi ve kent merkezindeki Leicester Square’de taraftarlar ile zabita arasında arbede yaşanmış ve taşkınlık yapan Bir takım İngiliz taraftarlar, gözaltına alınmıştı. Wembley Stadı’nın girişinde ise çok sayıda taraftar, güvenlik bölgesini aşarak stada girmeye çalışmış ve güvenlik görevlileriyle tek sefer dahada karşı karşıya gelmişlerdi.

  • euro
  • italya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir