Tuzla Belediyesi’nden yüz yüze eğitim öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüren kampanya-haberi

Tuzla Belediyesi, uzunca tek aradan ardindan okula başlayacak çocukların çantasız ve kırtasiye malzemesiz kalmaması amaciyla hususi tek kampanya başlattı. “Gelecek Seninle Güzel” sloganıyla başlatılan kampanyaya Tuzlalı vatandaşlar yoğun alaka gösterdi. Bağışçıların destekleri ile tek araya toplanan mektep çantaları, defter, kalem, silgi, boyama kitabı, kalem kutusu, beslenme çantası benzeri kırtasiye malzemeleri Gönül Elleri Çarşısı Kadın kent Gönüllüleri tarafından itinayla hazırlanarak ihtiyaci var olan ailelerin çocuklarına ulaştırıldı.

“ÇOCUKLARIMIZIN MADDİ VE MANEVİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK”

Konuyla alakalı değerlendirmelerini paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Pandemi sonrasında okulların açılıyor olması bizleri Sahiden heyecanlandırıyor. Çocuklarımızın tekrar surat yüze eğitimin yapılabileceği tek döneme giriliyor olması, Yalnızca bilgi ile değil sosyalleşmeleri açısından da çok kıymetlidir. surat yüze eğitimin başlayacak olması biz mahalli yönetimleri de değişik tek şekilde heyecana itti. hemide fiziki şartlar açısından okulların hazırlanması, hemide eğitim materyalleri ile birlikte eğitimin dahada kaliteli tek noktaya getirilmesi ile alakalı ulusal Eğitim Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz çalışmalar, aynı zamanda bütün çocuklarımızın Parasal ve içsel bütün ihtiyaçlarını karşılayacak var olan Gönül Elleri Çarşımızın yapmış olduğu çalışmalar ile eğitime hazır tek Tuzla ile eğitim öğretime başlıyoruz” dedi.

“ŞEHİT, GAZİ VE DEZAVANTAJLI KESİMLERİN ÇOCUKLARINA destek ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

“Yardım meleği benzeri çalışan Kadın kent Gönüllülerimizin hep birlikte yapmış olduğu tek çalışmada, pandemi döneminden evvel yapmış olduğumuz çanta, defter, kalem ve kıyafet yardımlarının bu dönemde de eğitim materyallerinin yardımı ile alakalı mağdur ailelerimize destek olacağız.” diyen Yazıcı, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Çocuklarımızın eğitim ve öğretiminin tertemiz tek çanta alma heyecanını, Parasal vaziyeti iyi olsun olmasın her vakit çocukları heyecanlandırır. Çanta heyecanı ile defter, kalem, boyama kitabı ile birlikte tertemiz eğitim öğretim seneye başlayıp başarılı gençlerin yetişmesi amaciyla biz de elimizden geleni yapıyoruz. özellikle mağdur ailelerimizin çocuklarının çanta defter kalem yardımlarımız yapılırken elbet ki şehit ve gazilerimizin çocuklarına ve bütün dezavantajlı kesimlerin çocuklarına yardım etmeye çalışıyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. Onları seviyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir