Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Kürşat Ayvatoğlu için ev hapsi kararı-haberi

Lüks aracında kokain kullandığı görüntülenen, savcılık sorgusunda “pudra şekeri” savunması yapan Daha önceki AK Parti genel ortada personeli Kürşat Ayvatoğlu, 2. sefer gözaltına alınmasının ardından, “kokain kullandığını” itiraf etti. Savcı, Ayvatoğlu’nun arasında bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe derhal sevk etti.

Ankaragazeteci.com’dan Alican Uludağ’ın haberine göre hür bırakıldıktan ardindan evvelki vakit tekrar gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun Ankara güvenlik Müdürlüğü’ndeki işlemeleri tamamlandı. Ayvatoğlu ile birlikte toplaminda 6 kuşkulu akşam saatlerinde Ankara Adliyesi’ne derhal sevk edildi. Şüphelilerden üçünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, var olan ikisinin ise Ayvatoğlu’na kokaini saglamak eden şüpheliler olduğu öğrenildi.

İKİNCİ sefer GÖZALTINA ALINDI, KOKAİN KULLANDIĞINI İTİRAF ETTİ

Alınan bilgiye göre, Kürşat Ayvatoğlu’nun 2. sefer gözaltına alındıktan ardindan verdiği ifadede, bu sefer görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf ettiği belirtildi. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişilerin de ismini verdiği kaydedildi. Bu iki kuşkulu ifade üstüne gözaltına alındı.

UYUŞTURUCU TİCARETİ İLE SUÇLANDI

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi gözaltına alınma talebi ile nöbetçi barış karar hâkimliğine derhal sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. fıkrasında bulunan uyuşturucu ticareti ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise uyuşturucu kullanmayı özendirmek ile suçlandığı belirtildi.

EV HAPSİ VERİLDİ

Ankara 1. barış karar Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun konutu terk etmeme şartıyla adli denetim altına alınmasına karar verdi. başka şüpheliler ise adli denetim şartıyla hür bırakıldı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir