Tutuklanan sahte ‘BM Savcısı’nın bir foyası daha ortaya çıktı! Bakın mahallede nasıl geziyormuş-haberi

Acıpayam kazasinda kendisini savcı olarak tanıtan ve üzerinde Marmara Üniversitesi haklar Fakültesi kimlik kartı bulunan Halil Baki Çelen, pazartesi bugünü İlçe güvenlik Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaret esnasında kendisini BM savcısı olarak tanıtan Çelen’in konuşmalarından şüphelenen polis, analiz yaptı. İncelemede lise mezunu olduğu öğrenilen Baki Çelen’in hak iş Yüksekokulu’na müracaat ettiği ama kazanamadığı ve tek vakit evvel İstanbul’da otellerde bulaşıkçılık yaptığı tespit edildi.

ÜZERİNDE sahte SAVCI KİMLİĞİ BULUNDU

Üzerinde yapılan aramada sahte savcı kimliği de bulunan Çelen, salı bugünü derhal sevk edildiği adliyede ‘unvan gaspı ve evrakta sahtecilik’ suçlamasıyla tutuklandı. Çelen’in savcı kimliğini kullanarak dolandırıcılık yapıp yapmadığı tespit edilemedi.

HABERLERİ DE KENDİSİ YAPTIRMIŞ

Çelen’in Bir takım web sitelerinde yaptırdığı ‘İnek parasıyla okudu. Birleşmiş Milletlerin en toy savcısı oldu’ haberlerini de yasamsal medya hesaplarında paylaşarak, inandırıcılık sağladığı saptandı.

“BABASI OKUMASI İÇİN TARLASINI VE İNEKLERİNİ SATTI”

Çelen’in yalanını alana çıkmasıyla doğup büyüdüğü Acıpayam ilçesinin cenup Mahallesi’nde şaşkınlık yaşanıyor. Mahmut-Gülbahar Çelen çiftinin, ineklerini satıp parasını, okuması amaciyla gönderdikleri Halil Baki Çelen’in yaşadığı mahalleye kimi savcı cübbesiyle geldiği ve vatandaşların da kendisini savcı olarak bildiği ifade edildi.

Mahallede oturan Recep Dinç, “Babası onu okutmak amaciyla tarlasını ve ineklerini sattı. Mahalleye cübbe giyerek savcı olduğunu söyleyerek gelmişti. her biri savcı olarak biliyordu. Gerçeğin değişik olduğunu, bulaşıkçılık yaptığını öğrendik” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir