Türkiye’de bir plajda Afganistan bayrağının asıldığını gören Işın Karaca, öfkeden deliye döndü-haberi

ABD’nin Afganistan‘dan çekilmesiyle Taliban nihayet 6 gün içinde 9 kent merkezini ele geçirirken, ülkeyi terk eden Afgan mülteciler ülkemiz hududuna akın etti. Mültecileri istemeyen binlerce yurttaş ise yasamsal medya hesaplarından reaksiyon göstermeye başladı. Tepkilerin ayni ritimde devam ettiği Afgan mültecilerin tek videosu ise yasamsal medyada geniş aksiseda uyandırdı.

“BEN MİSAFİRPERVER DEĞİLİM, SENİ ÜLKEMDE İSTEMİYORUM”

Söz konusu videoda Afgan mültecilerin Türkiye’deki tek plajda Afganistan bayrağını asıyor. hatri sayilir büyüklükte reaksiyon çeken videoya tek reaksiyon de şarkıcı Işın Karaca‘dan geldi. Videoyu Instagram hesabından yayınlayan şarkıcı, “Burası Antalya sahil! Delireceğim yeminle! al bayrağını ve git! bendeniz misafirperver değilim kardeşim! Seni ülkemde istemiyorum! Nerde kardeşim güvenlik genel Müdürlüğü. bunun için nasıl destur verilir! Süleyman asil ve İçişleri Bakanlığı, benim senin çocuğun bunlarla mı savaşacak sokakta. Yapmayın Allah’ın aşkına! Yemişim vefasını! Cefa çekeceğiz vefalı olacağız diye! Bizim insanımız bu topraklar amaciyla canını kanını feda etmiş! Sen gel bayrak çok diye mi” dedi.

Son günlerde yangından etkilenen vatandaşlara yaptığı yardımlarla adından laf ettiren Demet Akalın’ın da Işın Karaca’nın paylaşımına “Ne vefası ne bileziği Allah aşkına bu nedir ya” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir