Türkiye Kupası 2022 Dörtlü Finali'ne doğru-haberi

TBF bay Ligleri Direktörü Turgay Çataloluk, pandemi koşulları hasebiyle geçtiğimiz sezon gerçekleştiremedikleri ülkemiz Kupası’nı, basketbol şehri Bursa’da yapmaktan dolayı çok mutluluk dolu olduklarını belirterek, “Türkiye Kupası organizasyonları hergün performansların öne çıktığı sürprizlere açık turnuvalar olmuştur. Çok Yorucu ve çekişmeli çeyrek final karşılaşmaları neticeninde takımlarımızı kutlama etmek istiyorum. Kendilerine muvaffakiyet ve bol şans diliyorum” dedi. TBF yönetim heyeti Üyesi Gökhan Dinçer ise, “Bursa, spora verdiği ehemmiyetle öne çıkıyor. dört takımı şehrimizde ağırlayacağız. bütün takımlarımıza başarılar ve sakatlıksız, keyifli mücadeleler diliyorum. Bursa tek spor şehridir, basketbol da çok ağırbaşlı manada kıymet görür ve yaygındır” diye konuştu.

“BU ORGANİZASYONA DEĞER VERİYORUZ”

Fenerbahçe Başantrenör Aleksander Djordjevic de, burada olmaktan dolayı çok mutluluk dolu olduklarını dile getirerek, “TOFAŞ’a karşı oynadığımız çok yoğun mücadele sonrası yarın derbide Galatasaray ile karşılaşacağız. Çok yoğun tek programdan geçiyoruz. Bu organizasyona kıymet veriyoruz. Bu organizasyon tek mücadele usulü oynandığı amaciyla bizim amaciyla oldukça önemli” dedi.

Fenerbahçe Beko Takım Kaptanı Melih Mahmutoğlu da, “Herkes yoğun tek tempodan geliyor ve elbette ama biz de kupaya önem veriyoruz. Kazanmak istiyoruz. TOFAŞ mücadelesi bizim amaciyla Yorucu tek maçtı ama nihayetinde kazanarak 4’lü finale kalmayı başardık. Derbi mücadelesi da bizim amaciyla çok kıymetli ve hususi tek maç. Biz buraya kupayı kazanmaya geldik ama adım adım bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MAÇA İYİ HAZIRLANDIK”

Galatasaray NEF Başantrenörü Ekrem hoşnut ise, “Bizim amaciyla sezon öncesi hedeflerimizden tek tanesi burada olabilmekti. İkincisi ise kupayı kazanmak. Kupayı kazanmak amaciyla her takımın şansı yüzde 25. Maça da iyi hazırlandık. Bu maça bakacağız, kazanmak amaciyla oynayacağız. Bizler de kupayı kazanmak ve çok iyi tek ugras sergilemek istiyoruz” dedi.

Galatasaray NEF Kaptanı Göksenin Köksal da, “Fenerbahçe maçları bizim amaciyla her vakit özeldir, taraftarımızı arkamıza almamız lazım. Fenerbahçe de çok iyi tek takım ama biz de buraya kupayı almaya geldik. Kupaya uzanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BUNDAN dahada SAÇMA kaide OLAMAZ”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ise, “Öncelikle Darüşşafaka takımını sezon süresince gösterdiği performans amaciyla kutluyorum. Kupayı kazanmak istiyoruz. neden ülkemiz liginde gerekse Avrupa kupasında sert, mücadeleci, canli tek basketbolla huzur veriyorlar. elbet ki ülkemiz Kupası da tek bir maç. Darüşşafaka Basketbol ile ligin evvel yarısında Yorucu tek mücadele oynadık. Buraya katılan bütün takımlar benzeri biz de nihayet ülkemiz Ligi şampiyonu olarak iki sene aradan ardindan düzen eden bu ülkemiz Kupası’nda da kazanmak istiyoruz” dedi.

Ayrıca FIBA ve Eurolig tarafından düzen eden maçlardaki fikstür yoğunluğuna dikkat çeken Ataman, “Bu çekişmeden en çok mağdur var olan oyuncular oluyor. Nitekim, kupa maçlarından ardindan ulusal takım maçları var, aynı dönemde de Euroleague maçları var. Bir takım oyuncular 4-5 vakit içinde üç mücadele oynamak vaziyetinde kalacaklar. İnşallah tek sakatlık olmaz. tek sporu aşağı çekmek amaciyla bundan dahada Absürt kaide olamaz. Hatırlarsanız bundan evvelki Türk ulusal Takımı’nın mücadelesi olduğu gün, aynı saatte Türkiye’nin iki Euroleague takımı derbi mücadelesi yaptı. Basketbolu hiç bilmeyen birisi olsanız, televizyonu açsanız şaşırırsınız. Dünyanın hiçbir dalında bunun benzeri tek saçmalık olmaz. Nedense basketbolu yönetenler tek çözüm bulmuyorlar, Neticede mağdur olanlar da sporcular oluyor. ulusal takımda oynamak mühim ama başka istikametten Euroleague maçları var ve bu maçların da ne civarindan mühim olduğu, herkesin şuurlu hayatında burada kariyer yaptığı her mücadelenin final havasında geçtiğini her birimiz biliyoruz. Bakalım nereye civarindan gidecek. Belki tek sporcu, Allah savunsun çok hatri sayilir büyüklükte tek sakatlık geçirecek, spor hayatı bitecek, o vakit her biri uyanacak” şeklinde konuştu.

Anadolu Efes Takım Kaptanı Doğuş Balbay da, “Her takım Yorucu maçlardan geliyorlar. Her mücadele final havasında geçecek. Bursa’da oynanmasından dolayı biz de mutluluk dolu olmak duyuyoruz çünkü ihtiraslı basketbol seyircileri var. Biz de hedeflerimizden biri var olan bu kupaya, burada uzanmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

“ŞAMPİYON EKİPLE OYNAMAK basit OLMAYACAK”

Darüşşafaka Basketbol Başantrenörü Selçuk Ernak da, “Zorlu yollardan buraya gelindi. Yalnızca eleme maçları değil, ligde de Yorucu tek yarış oldu. iyi anılar bırakan turnuvalar oldu. hemide Türkiye’de hemide Avrupa’da şampiyon tek ekiple oynamak basit olmayacaktır. tek maça sıkışmış performansın kıymet bulacağı format olacağı amaciyla sonuna civarindan vazgeçmeyerek, mücadeleci basketboldan art adım atmayacağız” şeklinde konuştu.

Darüşşafaka Basketbol Takım Kaptanı Sinan Güler de, “Sezonun evvel yarısında oynadığımız iyi basketbol taçlandırma fırsatımız var. Parkede mükemmele yakın oynamamız koşul olan tek mücadele var. Umuyoruz bunu parkeye yansıtarak finale çıkmayı başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.