Türkiye, Avusturya’da yakalanan Sezgin Baran Korkmaz’ın iadesini istedi-haberi

Wels şehrinde yakalanıp, Viyana‘ya kazançlan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz‘ın Türkiye‘ye art iade edilmesi talebiyle hak Bakanlığı’nın hazırladığı dosya, Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Viyana kent karar Mahkemesine gönderildi.

TÜRKİYE VE ABD’DEN GÖNDERİLEN İADE DOSYALARI İNCELENECEK

Dosyada, Korkmaz hakkında, İstanbul 10’uncu Asliye karar Mahkemesi’nde kara kazanç aklamak ve dolandırıcılık suçlamasıyla alakalı söylentilere ve vesikalara yer verildi. Viyana’da iki hafta ardindan yapılacak duruşmaya civarindan hemide ülkemiz ayni vakitte da ABD’den gönderilen art iade dosyaları incelenecek.

KORKMAZ TAHLİYESİNİ istek EDECEK

Duruşmada Sezgin Baran Korkmaz’dan, iki ülkedeki yargılamalara mevzu suçlamalarla alakalı savunması istenecek. Korkmaz’ın bu duruşmada, hakkındaki iddiaları onay etmeyerek evvela tahliye istek edeceği, bu onay edilmezse, Türkiye’ye art iade edilmeyi isteyeceği öğrenildi.

TÜRKİYE’YE İADE TALEBİNDE BULUNMUŞTU

Korkmaz avukatları aracılığıyla İstanbul 10’uncu Asliye karar Mahkemesi’ne Türkiye’ye art iade isteginde bulundu. ama beynelmilel yargılama usulüne göre Viyana Mahkemesi iki ülkeden gönderilecek dava dosyalarını inceledikten ve Korkmaz’ın savunmasını dinledikten ardindan tahliye kararı veyahut iki ülkeden birine art iade edilmesine karar verebilir.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Hilal Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir