Türk Telekom işçileri artan enflasyona karşı ek zam talebinde bulundu-haberi

DİSK’e bağlı İletişim İş Sendikası, elektrikten doğalgaza, esas tüketim ürünlerinden ulaşıma civarindan geniş tek yelpazede yapılan zamlara karşı, iletişim iş kolunda çalışan işçiler amaciyla zam istek etti.

İŞÇİLERE YÜZDE 5 ZAM TEKLİF EDİLDİ

Türk Telekom ile Ağustos ayında imza adan sözleşmenin işçiler arasında memnunsuzluk yarattığını, Mart ve Eylül 2022 amaciyla ücretlere yapılacak yüzde 5,5’lik zam oranlarının yoksun olduğunu müdafaa eden İletişim İş, “Telekom firması net karının 5.8 milyar Lira olarak açıklamıştır. Madem şirket kar elde ediyor, çalışan işçi arkadaşlarımız da bu paydan hakkını alması gerekmez mi?” diye sordu.

ZAM ÇAĞRISI

İş verenle yapılan ek zam görüşmelerinin çözümsüz kaldığını da açıklama eden İletişim-İş, “Mart 2022’den olabilitesi çok olmak üzere bütün işçilerin aylık ve yasamsal haklarına geriye dönük enflasyon +2 nokta refah hissesi eklenerek zam yapılmalıdır” çağrısında bulundu.

İletişim İş’ten yapılan açıklamada, “İletişim İş Sendikası olarak Telekom işçilerinin taleplerinin sonuna civarindan arkasında olduğumuzu, aynı zamanda işçi arkadaşlarımızın da tabanın sesini duymak istemeyen sendikal anlayışı sorgulama vakitinin geldiğine inanıyoruz. Telekom işçileri tabanın sesini duyan ve onlarla birlikte karar almayı müdafaa eden sendikal anlayışa sahip var olan İletişim İş’e katılmaya, gücümüze güç katmaya çağrı ediyoruz” denildi.

DİSK: ENFLASYON REKOR KIRIYOR, ÜCRETLERE ek ZAM ŞART

DİSK’ten yapılan izahta ise, “Enflasyon rekor kırıyor: Ücretlere ek zam şart!” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.