Türk motor sporlarının duayen ismi Serdar Bostancı ve ailesinin hayatı ralli üzerine kurulu-haberi

Castrol Ford Team Türkiye’nin takım yöneticisi var olan Daha önceki ülkemiz ralli şampiyonlarından Serdar Bostancı, tek zamanlar muavin pilotluk yapan eşi Yeşim Bostancı (68) ile çocukları, ülkemiz ve Avrupa şampiyonlukları bulunun ralli pilotu Murat Bostancı’nın (32) motor sporlarıyla dahil içe Hayatı huzur veriyor.

Aile, yıllardır istikrarlı şekilde sürdürdüğü çalışmalarıyla Türkiye’nin ve dünyanın değişik yerlerinde düzen eden ralli organizasyonlarına katılıyor.

Bodrum kazasinda 10-11 Nisan’da düzen eden “Rally Bodrum”a 20 yarış aracında kaptan ve muavin kaptan olmak üzere 40 sporcuyla katılan Castrol Ford Team Türkiye, iyi dereceler elde etti.

“Eşimle bu spor sayesinde tanıştık”

Serdar Bostancı, Anadolu ajansı muhabirine, artık ralli sporunun kendisi amaciyla tek iş veyahut hobi değil, hayat biçimi olduğunu söyledi.

Hayatında her şeyin bu sporla irtibatlı olduğunu laf eden Bostancı, “Oğlum Oxford’da motor sporları okudu, şampiyon kaptan oldu. hayatımda başka tek işle uğraşmadım.” dedi.

Bostancı, eşiyle de bu spor sayesinde tanıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Onunla Yalnızca tek yarış yapmıştık. tek bir yarışta muavin pilotluğumu yaptı. Kendisiyle Bir takım vakitlerde da rakip oluyorduk. Bu basamaklar evvel ayrı kulvarlar, ardindan aynı kulvarlar, evlilik, Murat’ın dünyaya gelmesi, ardindan takım kurmamız, bunlar hayatımızın birer parçalarıydı. İnsanlar nasıl sabah, öğle ve akşam aş yiyorsa biz de öyle motor sporlarıyla uğraşıyoruz. bendeniz başka tek iş Zati bilmiyorum. 45 senedir bu sporla ilgileniyorum ve gücüm yettiği yere civarindan da ayni ritimde devam edeceğim.”

Yeşim Bostancı: “Ona destek olmamak mümkün değil”

Yeşim Bostancı da ralli sporuna gençlik yıllarından bu yana alaka duyduğunu, bu alakanın hayatına istikamet verdiğini dile getirdi.

Yarışlarda tanıştığı eşiyle eğlenceli tek hayatı olduğunu belirten Bostancı, “Çocuk sahibi olduktan ardindan muavin pilotluk yapmadım. erkek çocuğumuzu da bu spor dalında çok iyi yetiştirdik. bendeniz Daha takımda görev alıyorum. Takımın konaklamasını, yönetimsel kontrollerini yapıyorum. aynı zamanda federasyonumuzun kadın komisyonunda görevliyim, çeşitli yasamsal mesuliyet projeleri yürütüyoruz. Ralli sporuyla alakalı her işi Ailece yapıyoruz. Bu sporu tek hayat biçimi haline getirdik.” ifadelerini kullandı.

Şampiyon sporcular yetiştirmeye çalıştıklarını laf eden Yeşim Bostancı, şunları kaydetti:

“Hedefimiz Yalnızca ralli uygulamak değil. Hep tertemiz projeler üretmek ve gençler yetiştirmek istiyoruz. Eşim vaktinde çok ihtiraslı tek pilottu. Çok çok çaba verir, hatri sayilir büyüklükte heyecan ve sevgiyle yaptığı işe sarılırdı. Şimdi pilotluğu bırakmış olabilmektedir ama spora aynı sevgi ve ihtirasla ayni ritimde devam ediyor. Erkek çocuğumun ve benim eşimle ayni ritimde devam etme sebebimiz belki de ondaki bu ihtirası Daha görüyor olmamız. İşini öylesine hatri sayilir büyüklükte tek eglenerek yapıyor ki ona destek olmamak mümkün değildir. Çevresindeki insanları da aynı heyecana sürükler. Keşke her biri işini bizler benzeri sevgiyle, coskuyla ve disiplinle yapabilse.”

Başarısında en hatri sayilir büyüklükte pay sahibinin annesi olduğunu düşünüyor

Ralli şampiyonu ve kaptan koçu Murat Bostancı, Yalnızca motor sporlarında tek kaptan olarak değil, yasamda iyi tek insan olarak tek yere gelmesinde anne adayi ve babasının çok hatri sayilir büyüklükte katkısı olduğunu söyledi.

Annesinin desteği olmasa eğitim hayatında başarılı olamayacağını aktaran Murat Bostancı, şunları ifade etti:

“Annemin çok emeği var. Motor sporları tarafında da hep yanımızda oldu. çogunlukla anne adayi adaylarimiz bu tip oto sporlarına çok riskli gözle bakarlar ama bendeniz annemin babamdan dahi dahada az heyecanlandığını, korktuğunu düşünüyorum. Babam anneme göre yarışlarda başıma tek şey gelmesinden dahada çok endişelenirdi. o nedenle bugünlere gelmemde annemin çok hatri sayilir büyüklükte hissesi var. Beni endişelendirmezdi.”

MUĞLA (AA) – ALİ BALLI

  • serdar bostancı

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir