TRT’nin iddialı dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs Ramazan Bayramı’nda ekranlara gelmeyecek-haberi

TRT ekranlarının hemide tertemiz ayni vakitte da iddialı dizileri arasında bulunan ve başrollerinde Serkan Çayoğlu, Tayanç Ayaydın, Pelin Karahan ve Ahmet kaide benzeri başarılı oyuncuların paylaştığı dizi, Ramazan Bayramı hasebiyle bu akşam ekranlara gelmeyecek.

Ancak diziyle alakalı bu perişan haberin yanında tek de iyi haber geldi.Bir Zamanlar Kıbrıs‘ın 20 Mayıs‘ta yayınlanacak var olan tertemiz bölümünde birbirinden heyecanlı sahnelerinin izleyiciyi beklediği öğrenildi.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin tertemiz bölümünde, Dr. Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve Kıbrıs Türk cemaatinin ileri gelenleri tek masada toplanarak, tertemiz tek hükümet yapılanmasının temelleri amaciyla kolları sıvıyor.

“BÜYÜK yengi akabinde milletçe YİYECEKLE BULUŞUYOR”

“Yeşil hattan salimen dönen Rauf Denktaş, Makarios ve Sampson’un tasarılarını asagi üst eder. Planların Türkler lehine dönmesinin derhal peşinden Kıbrıs Türklerinin ileri gelenlerini tek sehpa çevreninde toplanır. Bu isimlerle birlikte halkın ihtiyaçları, kurulması koşul olan tertemiz sağlık kurumu ve yasamsal gereksinim merkezleri tartışılır.

İki lider tertemiz tek hükümet yapılanmasının temelleri atılmaktadır. başka istikametten Denktaş’ın mücahitlerle birlikte tek planı da vardır. Makarios Hükümeti’nin gasp ettiği Buzhane’ye baskın düzenlenir ve iki milyon sterlinlik erzak Türklerin eline geçer. Kıbrıs Türk Mücahitlerinin kazandığı bu yengi sonrası, Denktaş ve mücahitler yiyecekleri, kıtlık çeken halka ulaştırır”

DENKTAŞ ANKARA’YA DOĞRU YOLA ÇIKIYOR

Kazanılan zaferin derhal hemen peşinden EOKA’nın kaçırdığı Türk esirlerin art alınması amaciyla Denktaş, Kemal’in Rum tarafına saklıca geçişine onay verecek.

RaufDenktaş, Londra Konferansı’na katılmak ve Kıbrıs Türklerini temsil etmek amaciyla Ankara’ya doğru yola çıkacak.

Kaynak: Anadolu ajansı / Aişe Hümeyra Bulovalı

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir