Trabzonspor transfer haberi: Cornelius'ta geri sayım-haberi

Yeni sezonun kadrosu amaciyla tasima çalışmalarına nihayet hız süre gelen Trabzonspor, Haziran ayında müjdeleri arka arda vermeye hazırlanıyor. reis Ahmet Ağaoğlu, Antalyaspor mücadeleninden ardindan “Yurt dışından iki oyuncuyla prensipte anlaştık” derken, bu isimlerden ilki Bruno Peres. Roma’nın sağ beki ile her konuda uzlaşan Bordo-Mavililer, sözleşmesi biteceği amaciyla bonservis bedeli ödemeyecek.

Başkan’ın laf ettiği başka oyuncu ise Andreas Cornelius…Geçtiğimiz hafta İtalya’ya tek ekip gönderen Bordo-Mavililer, görüşmelerde nihayet noktaya geldi. Danimarkalı forvetle el sıkışan Trabzonspor, bonservis ile alakalı mühim ara kat etti. Parma ile temasları sıklaştıran Fırtına, tek hafta içinde bu işi noktalamayı hedefliyor.

Avcı’nın tek numarası…

Taraflar arasında artık nihayet detaylar görüşülürken, Trabzonspor uzunca vadeli tek tediye planıyla Cornelius’un bonservisini alacak. Konuşulan rakam 3-4 milyon avro civarında. teknik patron Abdullah Avcı’nın idareye verdiği forvet listesinde isimi evvel sırada yazan Cornelius, transferin bitirmesi seklinde Trabzonspor’un tertemiz sezondaki birinci santrforu olacak.

20 gol – 10 asist

28 yaşında olan ve 1.93 boyundaki Cornelius, üç sezonluk İtalya kariyerinde seksensekiz maça çıkarken, toplamda 20 gol, 10 asistlik skor katkısı gösterdi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir