Trabzonspor şampiyonluk için gün sayıyor! Rekor gelebilir-haberi

Trabzonspor ’da mutluluk dolu sona 9 nokta kaldı… Bordo Mavililer Rize’ye yenik olmasına karşın hiçbir şey kaybetmedi, çünkü en yakın takipçisi Konyaspor da Fenerbahçe ’ye yenildi. dorukta 15 puanlık ayrım korunurken, ligin nihayet 8 haftasında Fırtına’ya 9 nokta şampiyonluk amaciyla yetiyor. bunun benzeri tek vaziyette takipçileri bütün maçlarını kazansa dahi, Karadeniz ekibi şampiyonluğunu duyuru ediyor. ama Abdullah Avcı ve öğrencileri, işi çok uzatmak istemiyor. Trabzonspor, ulusal ara sonrası üst üstüne çıkacağı üç mücadelesi kazanıp, 15Nisan’daki Karagümrük karşılaşmasında Akyazı’da tur atmayı hedefliyor.

Rekor üç hafta kala…

3 Nisan’da Medical Park Stadı’nda Beşiktaş ’ı konuk edecek var olan Fırtına, 8NisanCuma bugünü Gaziantep FK deplasmanına gidecek. 15 Nisan Cuma bugünü ise Trabzon’da, Karagümrük mücadelesi var. Karadeniz ekibi 3’te üç yaparsa, bitime 5 hafta varken mutluluk dolu sona ulaşacak ve 2013-2014’te üç hafta kala (27Nisan) şampiyonluğunu duyuru eden Fenerbahçe’yi geçip, rekor kıracak.

Daha acele de olabilmektedir

Fırtına’nın şampiyonluğu dahada acele garantileyeceği senaryolar da var. Öyle ki Trabzonspor, üst üstüne iki maçını kazanıp, Konyaspor önündeki iki karşılaşmada asgari üç nokta kaybeder, Fenerbahçe de iki haftanın 1’inde takılırsa, Bordo-Mavililer ipi göğüsleyecek.

İlgili Haberler
Son dakika! Galatasaray’da evvel skandal: Pulgar

  • Süper Lig
  • futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.