THY’den Rusya kararı-haberi

Türk sema Yolları (THY), Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı hasebiyle iki ülkeye uçuşlarla alakalı İzah yaptı.

THY’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda şöyle denildi:

* 26 Şubat 2022 (dahil) tarihine civarindan Soçi çıkışlı ve varışlı uçuşlarımız iptal edilmiştir.

* 28 Şubat 2022 (dahil) tarihine civarindan Ukrayna çıkışlı ve varışlı uçuşlarımız iptal edilmiştir.

* farklık ve art iade işlemlerinizi acentenizden, web sitemizden veyahut 0 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizden tamamlayabilirsiniz.

“YÜKSEK RAKAMLI UÇAK BİLETLERİNE AİT GÖRÜNTÜLER AKTARMALI SEYAHATİ GÖSTERİYOR”

THY, Ukrayna seferleri ile alakalı da açıklamalarda bulundu.

THY’nin açıklamasında, “Ortaklığımızın Ukrayna seferlerinin istek yoğunluğunu karşılamadığı, bilet fiyatlarının normal değerlerin üzerinde olduğu istikametinde yapılan havadis ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Dünyanın dört tek yanındaki 300’den çok uçuş noktamız amaciyla satışa sunulan biletlerimizin ücretleri arz-talep dengesiyle belirlenmekte, fevkalade koşulların yaşandığı dönemlerde de bu uygulama korunmaktadır” denildi.

Sosyal medyada bulunan çok rakamlı tayyare biletleriyle alakalı THY’nin açıklamasında, “Paylaşımlarda bulunan çok rakamlı tayyare biletlerine ait ekran görüntüleri iki veyahut dahada çok uçuş biletinden oluşan aktarmalı seyahatlere ait ücretleri göstermektedir” ifadelerine yer verildi.

BİLET FİYATLARI AÇIKLANDI: GİDİŞ GELİŞ 952 DOLARA civarindan ÇIKIYOR

Ukrayna-İstanbul seferlerinin bilet fiyatını da açıklama eden THY, “Türk sema Yolları’nın 16-23 Şubat tarihleri arasında Ukrayna – İstanbul seferlerine ait ekonomi sınıfı ücretler; tek-yön amaciyla 79 USD ile 595 USD arasında, gidiş-geliş amaciyla ise 129 USD ile 952 USD arasında değişmektedir” bilgisini paylaştı.

THY’nin izahları şöyle ayni ritimde devam etti;

“6 NOKTAYA SEFER DÜZENLİYORUZ”

*Seyahatin her aşamasında misafirlerinin memnuniyetine kıymet veren Türk sema Yolları olarak paylaşılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarız.

*Türk sema Yolları olarak Ukrayna’da Kiev, Harkiv, Lviv, Odesa, Zaporijya ve Herson olmak üzere 6 noktaya sefer düzenlemekteyiz.

“NOTAMA GÖRE SEFER İCRASI YAPILAMAMAKTADIR”

*Ortaklığımızca 24.02.2022 tarihi itibariyle ülkemiz saati 04:56’da yayınlanan evvel NOTAM’a göre Ukrayna sema sahasının kapalılığından dolayı sefer icrası yapılamamaktadır.

*Türk sema Yolları tarafından Ukrayna’ya üçü kargo olmak üzere haftalık 86 sefer icra edilmektedir.

“TAHLİYE SEFERİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR”

*Ukrayna’daki durum yakından takip edilmekte olup, Dışişleri Bakanlığımız ve alakalı otoriteler ile temaslarımız sürmektedir. Uçuş güvenliğinin sağlanması ve İhtiyaç duyulan izinlerin alınması sonrası, Ukrayna’da var olan vatandaşlarımızın yurda getirilebilmesi amaciyla tahliye seferi hazırlıklarımız sürmektedir.

*Türk sema Yolları pandemi çagi başta olmak üzere, gereksinim duyulan her vaziyette vatandaşlarımızın tahliyesi istikametinde verilen her görevi hatri sayilir büyüklükte tek özveriyle ve eksiksiz olarak adina getirmiş, binlerce vatandaşımızın ülkemize tahliyesini başarıyla gerçekleştirmiştir.

*Bayrak taşıyıcı havayolu olarak vatandaşlarımızın tahliyesi istikametinde alınacak kararı ulusal görev bilinciyle adina getireceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Ukrayna hükümet Başkanı Zelenskiy: Kiev'deyiz, ülkemizi savunuyoruz İlginizi Çekebilir Ukrayna hükümet Başkanı Zelenskiy: Kiev’deyiz, ülkemizi savunuyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.