THY, tarihi forma ile milyonlarca kişinin adını gerçek bir uçağa yazacak-haberi

Geçtiğimiz sene 19 Mayıs‘ta 9 milyon yolcu ile yeryüzünde en çok yolcuyla yapılan saygı uçuşu “Tarihi Yolculuk”u gerçekleştiren Türk sema Yolları bu sene da ses getirecek tek çalışmaya imzasini atıyor. 23 Mayıs tarihine civarindan tarihiforma.com adresi üzerinden ad-soyad bilgilerini ileten herkesin ismi, ülkemiz A Milli Futbol Takımı’nı avro 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak uçağın üzerinde yer alacak var olan devasa formaya yazılacak.

ÖZEL BİR FİLM DE HAZIRLANDI

THY 19 Mayıs amaciyla hususi tek film de hazırladı. Filmde, A ulusal Futbol Takımı kaptanı Burak Yılmaz’ın “Aziz Türk Milleti! Kaptanınız konuşuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 102 sene evvel bu erken ulusal Mücadeleyi başlatmıştı. bu erken biz de onun izinde tertemiz tek yolculuğa hazırlanıyoruz. 84 milyonun kalbi bizimle atıyor, biliyoruz. Şimdi hedefimiz: Hep birlikte, dahada yükseğe!” sözleriyle okuduğu tek anons da yer alıyor.

“VATANDAŞLARIMIZI çağrı EDİYORUZ”

Türk sema Yolları yönetim heyeti ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu hususi gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere var olan güvenini ve spora verdiği değeri yansıtması açısından da hatri sayilir büyüklükte önem taşıyor. Biz de bütün vatandaşımızı isimlerini uçağa yazmaya ve Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda ulusal Takımımızla birlikte olmaya çağrı ediyoruz” dedi.

Kaynak: Anadolu ajansı / Abidin mutluluk dolu Bozdağ

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir