Thodex mağdurlarının mesajları vicdanları yaraladı! “Yemeden içmeden kesildim” diyen bile var-haberi

İşlemlerin kapatıldığı ve kullanıcı şikayetleri hasebiyle savcılığın tahkikat başlattığı kripto kazanç borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer’in iki milyar dolarlık kripto kazanç ile vatan dışına kaçtığı argüman ediliyor. Platformda yatırımı bulunan 400 bine yakın kullanıcının kaygılı bekleyişiyse ayni ritimde devam ediyor.

Şikayetvar’ın Türkiye’de en çok heyecan edilen markaları sıraladığı moda 100 listesine göre Thodex, nihayet tek haftada yüzde iki bin 895 ziyaret artış oranıyla 370 bin sefer görüntülendi. tek evvelki haftayla mukayese ettiğinde şikayet artış oranı 14-20 Nisan haftasında yüzde bin 161’e yükseldi.

Yatırımcılardan gelen şikayetlerin bazıları şöyle sıralandı:

– Thodex borsasına giriş yapılamıyor paramız içeride kaldı mağdur olduk. İhtiyaç duyulan izahta yok. Anlaşma amaciyla kapandı diyor, bakımda diyor tutarsızlıklar var İzah bekliyoruz mağduruz. Devletten veyahut yetkililerden İzah bekliyoruz. Açılsın artık şu site paramızı çekelim.

“GÜVENİMİZ SARSILIYOR HABERLERİ İZLEDİKÇE”

– Thodex ne vakit açılacak çok mağdur olduk. bütün varlığımızı tek gecede aldı götürdü yıllardır üyeyim güvendik güvenimiz sarsılıyor haberleri izledikçe. tek umut veren tek izahta yapılmadı nereye civarindan ne vakte civarindan bunun benzeri ayni ritimde devam edecek. Ortaklık var anlaşma var diye İzah yaptı ama kiminle onu da bilmiyoruz.

“DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?”

– Thodex CEO’su neden tek İzah yapmıyor. Bu civarindan insanı neden mağdur ediyorlar, 4-5 vakit bakım nedir ya dalga mı geçiyorsunuz bu civarindan insanla millet gece gündüz uyumayıp yatırım yapıyor 5 gün içinde ne civarindan zarara soktunuz bizi.

“LÜTFEN SESİMİZ OLUN”

– Thodex erişimi kısıtladı plansız bakım süresi koydu… Ofislerinde çalışan kalmadığı telefonlara ulaşım olmadığı laf konusudur… Hesabıma erişemiyorum. İnternette battı kaçtı benzeri veriler dolaşıyor… Gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Lütfen sesimiz olun.

“BU civarindan İNSANDA HUZUR BIRAKMADINIZ”

– Lütfen tek görevli çıksın ve bu saçmalıklar ile alakalı elle tutulur tek İzah yapıp acilen siteyi kullanıma açsın. Bu civarindan mağdur insanda huzur bırakmadınız. eğer birazcık Allah’tan korkunuz var ise bunca insanın hakkına dahada çok girmezsiniz. belli tek süre insaf…

“BÜTÜN BİRİKİMİM YOK MU OLACAK?”

– e-posta atıyorum,Twitter’dan yazıyorum cevap yok. bütün birikimim yok mu olacak? CEO vatan dışına mı kaçtı? Kaçmadıysa neden canlı İzah yapmıyor? Delirmek üzereyim resmen. Biz şu vakit dağılmış durumdayız.

“YEMEDEN İÇMEDEN KESİLDİM”

– Allah’tan reva mı tek senedir çalışmıyorum. Varımı yoğumu Thodex firmasına güvendim yatırdım. Şu vakit ailemin haberi yok. tek maksadım belli tek süre kazanç kazanıp ailemi huzurlu ettirmekti. Şu garibana çok mu gördünüz? 24 saattir yemeden içmeden kesildim. vaziyetim hiç iyi değil. Psikolojim altüst oldu. tek ocağın dönmesine neden olmak üzeresiniz. Lütfen muavin olun yalvarıyorum.

“ÇOK YUVA YIKILACAK”

– Thodex neden CEO çıkıp İzah yapma gereği duymuyor? Çoğu insan çoluk çocuğun rızkını yatırdı buraya. Bu yapılanları yurttaslar dogruluk etmiyor bu insanlara bunu mu layık giriyorsunuz? Çoğu insan psikolojisi bozuldu belki çok yuva yıkılacak lütfen mantıklı cevap verin.

“YATIRIMCILARIN PARALARINA ÇÖKÜLDÜ”

– Thodex resmen yatırımcılarının paralarına çöktü. Önce bakım yapılıyor diye İzah yaptılar ardindan devredilecekdeyip evvelce bilgi verilmeden siteyi kapattılar. Yıllardır yaptığımız birikimler çöp oldu. Sahibinin vatan dışına kaçtığı argüman ediliyor.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir