Thodex mağdurlarından biri şikayetçi oldu! Kaptırdığı para az buz değil-haberi

Kripto kazanç borsası Thodex‘in web sitesine iki gündür erişilemediği gerekçesiyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiasının gündeme gelmesi üzerine, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı borsa ile alakalı resen tahkikat başlatmıştı. Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte üçüncü kripto kazanç borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer‘in, iki milyarla vatan dışına kaçtığı alana çıkmıştı.

MAĞDURLARDAN BİRİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Thodex’in işleme kapanmasının derhal peşinden mağdurlardan biri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına hatali ilaninda bulundu. Thodex’te 400 bin lirası bulunan D.A. adli müştekinin yaptığı şikayetin yetkisizlikle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği öğrenildi.

“400 BİR LİRAYI ÇEKEMEDİM”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından mevzu ile alakalı yapılan açıklamada, “Thodex adli kripto kazanç borsasında gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yollar açtığı argüman edilen olayla alakalı medya ve yayın uzuvlarında Bir hayli haber yapılmış olup, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımıza da 22 Nisan 2021 tarihinde D.A. adli müşteki hatali ilaninda bulunmuş olup www.thodex.com adli internet sitesinde kişisel hesabının bulunduğunu bu hesaba takriben 400 bin Lira kazanç yatırdığını, 19 Nisan 2021 tarihinden bu yana parasını çekmek amaciyla girişimlerde bulunduğunu ama parasını çekemediğini ve alakalı şirketin alıcı hizmetlerine ulaşamadığını beyan etmekle tahkikat başlatılmıştır. Şirketin merkezinin Kadıköy olduğu ve bu mevzu ile alakalı İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca da tahkikat başlatıldığı ve bu mevzu ile alakalı medya izahı yapıldığı hususu istek olunur” denildi.

Öte yandan, şikayetin yetkisizlik kararı ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği öğrenildi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir