TGF: İlan fiyatlarına yüzde 80 zam bekliyoruz-haberi

Türkiye medya mensupları Federasyonu (TGF), medya İlan müessesesi (BİK) genel Kurulunun toplanması amaciyla verdiği ugras sonrasında Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Tayyip Erdoğan 12 üyenin atamasını gerçekleştirerek BİK genel kurulunun toplanmasına imkan sağladı.

“İLAN FİYATLARINA YÜZDE 80 ZAM BEKLİYORUZ”

Konuyla alakalı tek İzah yapan TGF genel Başkanı Yılmaz Karaca şunları söyledi;

*Gerek mahalli gerekse yaygın gazeteler açısından, resmi duyuru yayınlarından elde edilen gelirler, can suyu niteliğindedir ve en mühim istikbal kaynağıdır.

*İğneden ipliğe her şeyin zamlandığı bu dönemde ne yazık ki resmi duyuru ücret tarifesinde artış yapılamamıştır. Pandemi döneminde destek paketi açıklanmayan tek iş gurubu gazetecilerdir.

*Anadolu Basınının mağduriyetinin giderilmesi amaciyla BİK genel kurulunun yarın toplanacak olması ve alınacak Resmi duyuru fiili zam kararı sorunlarımıza tek nebzede olsa destek olacak. bütün üyelerin tamamlanmasıyla birlikte medya İlan müessesesi genel heyeti yarın saat 11.00 de toplanacak.

*Anadolu Basınının mağduriyetlerini giderilmesi amaciyla heyetten Resmi İlan tarifesine yüzde 80 oranında zam verilmesini bekliyoruz.

*Açıklanan kararın ise kapanmakla surat yüze var olan Bir hayli gazetenin ve düşünce işçilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi amaciyla Mart ayı başından bu yana olabilitesi çok olacağını umut ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.