Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, terfi sınavını takip etti-haberi

Malatya, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Elazığ ve Bingöl’den gelen 350 tekvandocu, Malatya ortada Spor Salonu’nda düzen eden ‘siyah kuşak ve dan terfi sınavı’na girdi. Sınavı, ülkemiz Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. yazi Şahin ve beraberindeki yönetim heyeti azaları takip etti.

Federasyon Başkanı Şahin; antrenörü, sporcusu, hakemi ile hatri sayilir büyüklükte tek aile olduklarını kaydederek, “Amatör spor branşlarında en çok çogunlukla ise en çok sporcuya sahip futbol ile de başa baş lisanslı sporcuya sahip tek camiayız. Bu sporu yaparken, Türkiye’mizi temsil etme manasında her vakit yorulmak nedir bilmeden çalışıyoruz. Bunun karşılığı olarak öylesine fedakar ve tek öylesine da gönülden yaptığımız tekvandoyu her sene dahada ileriye taşıyarak başarılarımızı tescil ediyoruz. beynelmilel alanda Avrupa, hayat ve Hem de olimpiyatlarda her vakit olduğu benzeri ülkemizin gururuyuz. Bu başarılarımızda hatri sayilir büyüklükte emekleri var olan eğitimli antrenörlerimizin sporcu yetiştirmekte olup, istikbal neslimize insan mühendisliği yaptığını da kolayca söyleyebilirim. öylesine fedakar olup öğrencileri ile alakadar var olan onlarla alakadar var olan antrenörlerimizin emeklerinin karşılığıdır insan mühendisliği” dedi.

“Bizler sporun içinde olduğumuz amaciyla çoğu sefer yeri geldiğinde ailelerimizden ve evlatlarımızdan dahi ayrı kalarak ülkemiz amaciyla dahada çok neyi iyi yaparızın hesabını yaparak başarılı olmanın gururunu yaşadık. Ama hep kazandık” diye sözlerini sürdüren Şahin, şunları söyledi:

“Dostlukta, birlik ve beraberlikte, muvaffakiyet manasında ülkemizin bayrağını her vakit göndere çektirdik, çok şükür. Malatya’da antrenörlerim ve kıymetli yöneticilerim ile tek arada olduğum amaciyla çok mutluyum. Önümüzde yapılacak hatri sayilir büyüklükte spor organizasyonu var olan olimpiyatlarda ülkemizi tekrar en başarılı şekilde biz temsil edeceğiz. Bu arada; yeryüzünde tekvando branşında en çok olimpiyat kotası alarak katılım sağlayan federasyonuz. Bunun gururunu da yaşatmanın sevincini dogruluk ederek, Türkiye’mize hizmet ediyoruz. İkinci sırada Çin ve üçüncü sırada cenup Kore var. İşte bu bizim başarımızın tescilidir. Malatya’da yapılan ‘siyah kuşak ve dan terfi sınavı’na bölge illerinden de gelip katılan bütün sporculara da sonsuz başarılar diliyor, hepinize teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)

  • türkiye tekvando federasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir