Teknopark’ta çalışanlar fahiş otopark ücretlerine isyan etti-haberi

Başta müdafaa endüstri olmak üzere, tek çok alanda çok teknolojili ürünler geliştiren İstanbul Pendik’teki Teknopark’ta çalışanlar ödedikleri çok otopark parasından şikayetçi.

300’ü aşkın türk mali ve yabancı şirketi içerisinde barındıran Teknopark’ın otopark ücreti amaciyla şirket çalışanlarına yüzde 100 oranında zam yapması çalışanları isyan ettirdi.

“OTOPARK ÜCRETİ YÜZDE 100 ARTTI MAĞDURUZ”

SÖZCÜ Whatsapp havadis Hattı’na yaşadığı mağduriyeti laf eden Teknopark içindeki tek şirkette makine mühendisi olarak üç senedir görev yaptığını belirten tek vatandaş, vaziyeti şu şekilde anlattı:

* bendeniz ve burada çalışan bütün çalisan iş yerlerine geliyor diye otopark ücreti saglamak zorundayız.

* ani çok sene evvel çok dahada uygun var olan bu otopark ücreti her sene enflasyon oranının üzerinde zamlanarak arttı. geçen sene senelik 250 Lira var olan bu ücret bu sene yüzde 100 zamlanarak 500 Lira oldu.

*Enflasyon oranı yüzde 36 olmasına karşın yüzde 100’lük tek zam yapılarak fahiş ücret artırımı yapıldı.

*Açıklamalarına göre park yeri alanının azlığını yalan neden ediliyor. Belli tek sınırı geçtikten ardindan aylık olarak 200 Lira park ücreti alıyorlar.

*Şirkete mesele 100 araçlık kota koyuyorlar ama şirketteki 101’inci kişi park hizmeti almaya kalktığında, sen senelik 500 Lira otopark hizmeti alamayacaksın aylık 200 vererek senelik iki bin 400 TL’lik ücret ödeyeceksin deniliyor.

*Yani geçen yila oranla yüzde 1000 zam demek oluyor. Ve bunu açıkça belirtiyorlar.

*Teknopark’a ait tek sürü arazi ve boş alan olmasına karşın Teknopark idaresi Ne yazık ki Bu tür konulari yönetememekte. Bu başarısızlığını ise burada çalışan personelden Parasal olarak çıkarmaktadır.

“BURASI TEKNOPARK MI OTOPARK MI?”

Çalışanların mağdur edildiğini belirten vatandaş, “Bilişim Vadisi’ndeki çalışanlardan otopark ücreti dahi alınmadığı tek ülkede çalışanlar iş yerlerine gelebilmek amaciyla otopark ücreti ödemek zorunda kalıyor ayni vakitte da yüzde 100 zamla. Teknopark benzeri tek bilim, teknoloji yuvasının bu şekilde aksiyonlar alınarak tek ticarethaneye dönüştürülmesi bütün çalışanlar tarafından da reaksiyon ile karşılandı. Burada çalışan her biri mağdur durumda. Burası Teknopark mı otopark mı?” diyerek reaksiyonunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.