Tasfiye edilen tasarruf şirketi saadet zinciri çıktı! 600 milyon liralık vurgun yapıp, kendilerine Ferrari aldılar-haberi

BDDK, geçen hafta, faizsiz ev veyahut oto edindiren 21 firmanın tasfiye sürecine alındığını açıkladı. Listede, Gerçekevim Gayrimenkul otomobil AŞ de yer aldı. Kayıtlara göre, 15 milyon Lira sermayeli şirket 28 Ekim 2020’de kuruldu. Çeşitli şehirlerde 31 şubesi bulunan hakikat Evim’in idarenine evvelki vakit 6 kişilik tasfiye memuru atandı. Atanan memurlar, şirketin varlığına göre kazanç yatıran kişilere tediye yapacak. Tasfiye sürecine başlanan hakikat hanem ile alakalı detaylar ise dikkat çekici. Anılan şirket, mutluluk zinciri metodu ile işleyen SAS Holding’e bağlı.

13 BİNİ AŞKIN KİŞİ kazanç YATIRDI

Para yatıran kişi sayısı 13 bin 105. Bu kişilerden tek araya toplanan paranın miktarı ise 600 milyon seviyesinde. Sistemin çığ benzeri büyümesi, çok kâr hissesi vaat etmesi sayesinde oldu. SAS Holding’e kazanç yatıran kişilere aylık ödenen kâr hissesi yüzde 10 oldu. 100 bin Lira yatıran kişi, aylık 10 bin Lira tediye aldı. eş metotla işleyen sistemlerde olduğu benzeri evvel aylarda ödemeler itinali yapıldı.

KREDİ ÇEKTİ SİSTEME GİRDİ

Ödemelerin itinali yapıldığını gören kişi, yatırdığı tutarın dahada fazlasını yatırmaya başladı. amaç dahada çok kazanmaktı. 30 yaşında olan yazi G. bu kişilerden biri. yazi G., İstanbul’da tek marketin kasap reyonunda çalışıyor. G., sisteme evvel olarak geçen aralık ayında 45 bin Lira yatırdı. Aylık 4.500 lirasını ocakta 2021’de almaya başladı. 45 bin liralık evvel ‘yatırımı’ bankadan kredi çekerek yapan G., ödemelerin itinali olduğunu görünce nisan ayında 70 bin Lira dahada kredi çekti. G.’nin hayali, toplaminda 115 bin liralık yatırımı ile aylık 10-11 bin Lira kâr hissesi elde etmekti. Haziranda 11 bin liraya yakın tek kâr hissesi alan G.’nin planı, işlenen cinayet ve sonrasında yaşanan intihar sonrası asagi üst oldu. G. şimdilerde, aylık 6.500 liralık kredi taksit ödemesini nasıl yapacağını düşünüyor.

“SIRA BEKLEDİM”

Sisteme kazanç yatıranlara ait ulaşılan veriler ise çok çarpıcı. Yüklü miktarda kazanç yatıran ama İsiminin yazılmasını istemeyen tek kaynak şunları anlattı: “Şirketin Ataşehir’deki merkezine parayı elden götürdüm. Gittiğimde tek saat sıra bekledim. Bildiğiniz kuyruk vardı. Binanın asagi katında, bankalarda olduğu benzeri 4-5 ayrı vezne vardı. Sırada, benim benzeri bekleyen doktor, polis, şuurlu çavuşlar da vardı. Kimler kazanç yatırmadı ki! ticari taksi plakasını 1,2 milyon liraya satıp giren var… tekrar sektör tezgahlarını 700-800 bin liraya satıp giren oldu. Dükkânını ve otomobilini satıp buraya kazanç yatıran var. vaziyeti çok iyi olup da bütün varlığını buraya kaptıran ve şimdilerde iş arayan tek sürü kişi var. Kredi çekip giren binlerce kişi var… tek dönem, Galatasaray’da top koşturan M. K. de sisteme kazanç yatıran isimlerden biri. Avukat Cesim Parlak, tek çok mağdurun kendisine ulaştığını “Yuvası dağılma noktasına gelen çok insan var” sözleri ile anlattı.

MARKETTE REYONCUYDU FERRARI ALDI

Diğer bütün mutluluk zincirlerinde olduğu benzeri SAS Holding’de de kurucu isimlerin yanı sıra yönetim kademesinde bulunan isimler en çok kazananlar oldu. Ulaşılan bilgilere göre, 7 isim, binlerce kişinin sisteme kazanç yatırmasını sağladı. Bu kişiler “milyonerler grubu” olarak anılıyor. Aylık kazançları 800 bin Lira ile tek milyon Lira arasında değişiyor.

Hürriyet’te bulunan habere göre; Mahmut B., Mehmet İ., Erhan K., yazi A., Abduldakir O., Ökkeş K. ve Nurullah K.’den oluşan ekibin, her biri tek milyon Lira değerinde var olan lüks otomobillerle çektirdiği fotoğraflar tahkikat dosyasına girdi. Bundan dört sene öncesine civarindan tek market zincirinde reyon görevlisi var olan Mahmut B., geçen ay, üyelerin bulunduğu WhatsApp grubuna, iki milyon Lira değeri var olan tek Ferrari California marka araç aldığını yazmıştı.

KOÇAN’I ÖLDÜRÜP PARAYI ALDILAR

SAS Holding geçen ay, vakit ortasında işlenen cinayet ve intihar ile tek sefer dahada gündeme geldi. Holding yöneticisi Sibel Koçan’ın arabasındaki 10 milyon lirayı almak istek eden silahli kişiler Koçan’ı öldürdükten ardindan çantadaki 3,5 milyon Lira ile kaçtı. Cinayeti duyan Koçan’ın Daha önceki eşi Süleyman Aydın ise Ataşehir’de kaldığı binadan atlayarak hayatına nihayet verdi. Sibel Koçan’ı adım adım izleyen kişilerin, sisteme kazanç yatıran tek ekip olduğu öğrenildi. Cinayet sonrası yürütülen soruşturmada 8 kişi tutuklanmıştı.

PARA YATIRDIKLARI BİNADA KİMSE YOK

Holding’e kazanç yatıran binlerce kişi ortada kalmış durumda. Cinayetin işlendiği binaya Bir gün evvel gidenler “Cenaze hasebiyle kapalıyız” yazısı ile karşılaştı. Sisteme kazanç yatıran kişilerin mühim tek bölümü İstanbul’da bulunurken, değişik şehirlerde yaşayan çok sayıda kişi de var. Yatırımcılar, çeşitli şehirlerde savcılıklara hatali duyurularında bulunurken, İstanbul’da da kalabalık tek grubun hafta başında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunma hazırlığında olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir