Tanju Özcan gündemden düşmüyor! “Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım” diyerek AK Partili meclis üyelerine çay fırlattı-haberi

Cumhuriyet milletçe Partisi’nden Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, Şehirdeki yabancılardan 10 kat dahada çok su faturası ve katı atık vergisi alacağını söylemesinin derhal peşinden tek anda ülkemiz gündemine oturmuştu. Özcan’ın izahları kimileri tarafından destek bulurken, bazı ise suyun en esas hayat maddesi olduğunu belirterek, Özcan’ı kınadı.

BU SEFER DE ÇAY ATMASIYLA GÜNDEME GELDİ

CHP’li Özcan, yabancılara baz alinarak su faturası izahları gündemden düşmeden bu sefer de AK Partili üyelere çay fırlatmasıyla gündeme geldi. Özcan, Meclis toplantısında ses yapmaları hasebiyle sinirlendiği AK Partili Meclis azalarının sıralarına, “Sizi Cumhurbaşkanı benzeri mi sakinleştireyim? Alın o vakit size çay!” diyerek çay fırlattı.

ÇAY FIRLATMASININ ARDINDAN GERGİNLİK

Bolu’da, geçtiğimiz hafta Şehirde yaşayan yabancı uyrukluların su ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını söyleyen Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclis toplantısında konuyu önerge olarak üyelere sundu.

Başkan Özcan’ın önerisi AK Parti ve MHP’li meclis azalarının ret reyi vermesine karşın oy çokluğuyla tasarı ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. Meclis azalarının kendilerine laf verilmemesine sinirlenmesi üstüne reis Özcan, masasının altından çıkardığı çayları üyelere fırlattı. Çay fırlatılması üstüne gergin anların yaşandığı meclis salonunu terk eden Özcan’a AK Parti ve MHP’li üyeler “faşist, diktatör, terbiyesiz” diyerek reaksiyon gösterdi.

“GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER”

Önergeyle alakalı konuşan Özcan, “Önerge getiriyorum. Bolu’da yaşayacaksan eğer Bir takım maliyetlere katlanman gerekiyor. Buradaki sığınmacılara sesleniyorum. Bunlar sığınmacı değil sığınmacı. bendeniz sizi Bolu’ya çağrı etmedim. Benden evvelki belediye başkanı da çağrı etmedi. Sizi devlette Bolu’ya zorlukla göndermedi. Siz tek seçenek hakkı kullandınız. Geldiniz Bolu’ya yerleştiniz. Kiminiz belli tek süre ikametgah aldı. Kiminiz almadı. Bolu’ya yerleşmek tercihse, nasıl Bodrum’da pahalı tek beache gidip tek liralık suyu 10 liraya içmeye razı oluyorsan Bolu’da kalmak da tek tercihtir. Kalırsanız bu tür uygulamalarla muhatap olabilirsiniz. Bu tür uygulamaların muhatabı yapmam diye belediye varsa emredin kapımız açık. Taşınmanıza da muavin oluruz. Benim bu konudaki nihayet sözüm şudur. Geldikleri benzeri gidecekler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.