Taliban’ın ele geçirdiği ABD üssü Bagram, ilk kez görüntülendi-haberi

ABD ile Taliban arasında Şubat 2020’de varılan barış anlaşması çerçevesinde bu sene beynelmilel güçlerin Afganistan‘dan art çekilme zamani başlamıştı. Taliban ülkede denetimi eline aldı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ise bütün askeri gücünü ülkeden çekti.

Afganistan’daki en hatri sayilir büyüklükte NATO sema üssü ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ güçlerinin anne karargâhı var olan Bagram da yabancı askerlerin ülkeden çekilmesiyle Taliban’ın eline geçti. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bayraklı kuleleri, fast-food zincirleri, sinema ve kafeleriyle Sanki minik Amerika var olan üste, şimdi Taliban bayrakları dalgalanıyor.

HAPİSHANEDEKİ cezalilar KAÇTI

ABD askerleri Bagram Üssü’nü Taliban’la anlaşması hasebiyle terk edince burada tutulan cezalilar da hapishaneden kaçmanın yolunu buldu. CNN TÜRK Ekibi o üsse girdi ve Afganistan’daki ‘küçük Amerika’ olarak anılan Bagram’ı görüntüledi.

Hangarın içinde bulunan konteynerda içinde kullanılamaz vaziyete kazançlan telsizler de bulundu.

HELİKOPTERİ KULLANILAMAZ vaziyete GETİRMİŞLER

Görüntülerde ABD’nin arkada bırakmak zorunda kaldığı tek helikopter de yer aldı. Muhabir, ABD’nin bölgeden ayrılmadan helikopteri kullanılamaz vaziyete getirdiğini belirtti. Ayrı olarak askerlerin kaldığı barakaların da bölgeden ayrılmadan evvelyakıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir