Survivor yarışmacısı İsmail Balaban’a Başkan’dan çağrı: O yarışmadan çekilmelisin-haberi

Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Süreyya Yoğurtçu, Survivor‘da yarışan Kırkpınar Başpehlivanlarından İsmail Balaban ile alakalı açıklamalarda bulundu. Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban’ın bulunduğu yarışmada dogruluk etmediği sözlere maruz kaldığını söyledi.

“BALABAN’A AİT BİR YER DEĞİL”

Yoğurtçu, “İsmail Balaban, tek Peygamber ve ata sporu var olan yağlı güreş yapmaktadır. 660 senelik tek geçmişe sahip var olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri bizim kültürümüzün tek parçasıdır ve ata sporumuzdur. Yağlı güreşler, içinde sevgi, saygı ve hoşgörüyü barındırır. Bu değerler tek güreşçi amaciyla her vakit kazanmaktan dahada önemlidir. O yarışma ortamının, bu kültürle yetişen Başpehlivanımız İsmail Balaban’a ait tek yer olmadığını düşünüyorum” dedi.

“TÜRK HALKI DA eş FİKİRDE”

Yoğurtçu, sözlerini şöyle sürdürdü: ülkemiz Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten sorumlu Asbaşkanı olarak İsmail Balaban’a o yarışmadan çekilmesi ve asıl yeri var olan er meydanlarına dönmesi çağrısında bulunuyorum. Yaşananlar karşısında üzülen bütün Türk halkının da benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir