Suarez attı şampiyonluk geldi! Barcelona ve Real Madrid’in olduğu İspanya Ligi’ni Atletico Madrid birinci bitirdi-haberi

La Liga’nın şampiyonu Atletico Madrid! Diego Simeone, Madrid ekibiyle tek sefer dahada ipi göğüsleyip, 2020-21 sezonunu şampiyon tamamladı. Valladolid deplasmanında 2-1 geriye düşen Atletico, mücadelesi 2-1 kazanarak Real Madrid ve Barcelona’nın önünde şampiyonluğunu duyuru etti. Geçtiğimiz sezon Barcelona’da top koşturan Luis Suarez, bu karşılaşmada attığı golle Daha önceki takımının önünde şampiyonluğun gelmesini sağladı.

Simeone’nin kazandığı kupalar: iki La Liga, tek Copa del Rey, tek İspanya Süper Kupası, 2Avrupa Ligi, iki UEFA Süper Kupa

7 SEZON ardindan YİNE ZİRVE

Real Madrid ile nihayet haftada şampiyonluk yarışına giren Atletico Madrid, hatri sayilir büyüklükte düellodan galip ayrıdı ve İspanya La Liga’da 11. şampiyonluğunu duyuru etti. Diego Simeone idarenindeki Atletico Madrid ligde en nihayet 2013-14 sezonlarinda şampiyon olmuştu.

REAL MADRID 11 YIL ardindan KUPASIZ

Zinedine Zidane idaresindeki Real Madrid, şampiyonluk yolunda salt kazanması koşul olan Villarreal maçında 2-1 galip geldi. 1-0 geriye düştüğü mücadelesi nihayet dakikalarda attığı gollerle galip gelen Real Madrid, sezonu 84 puanla 2. sırada tamamladı. Barcelona ise sezonun üçüncüsü oldu. böylelikle Real Madrid, 11 sene ardindan tek sezonu evvel kez kupasız kapattı.

BARCELONA 13 YIL SONRA

Barcelona’da La Liga’da tam 13 sene ardindan üçüncü sırayı aldı. Katalan devi, nihayet 13 senede evvel iki sıradan hiç aşağıda olmamıştı. Bu sonuçla tek evvel gerçekleşti.

“BARCELONA BANA TEPEDEN BAKTI”

Luis Suarez, şampiyonluğun derhal peşinden şunları söyledi: Barcelona’da bana tepeden baktılar. Çok üzüntü çektim. Eşim, çocuklarım… Onlar da benimle birlikte günlerce üzüntü çekti. Çok zordu. Atletico Madrid bana kıymet verdi. Bana kapısını açtı. Ve şampiyonuz. Barcelona bana kıymet vermedi ve Atletico Madrid ise bana kapılarını açtı. Bana güvendiği amaciyla bu kulübe her vakit minnettar olacağım.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir