Su deposuna düşen çocuk hayatını kaybetti, annesi sinir krizi geçirdi-haberi

Dün akşam saatlerinde Dizdariye Mahallesi’nde alinan bilgiye göre 6 yaşında olan Poyraz Tok arkadaşlarıyla birlikte evinin yakınındaki parka oynamaya gitti. Arkadaşlarıyla birlikte parkta dolaşan ve oyun oynayan bebek park içinde bulunan hamamın çatısına çıktı. minik bebek iddiaya göre hamama ait su deposunun ahşap kapağı kırılınca takriben dört metre derinliğindeki su dolu deponun dahil kismina düştü. Saat 16.00 sıralarında ortadan kaybolan ve çocuklarından haber alamayan aile çocuklarını ev ve park etrafında aramaya başladı.

5 SAAT ardindan BULUNDU

Çocuğu aramak amaciyla semt sakinleri de sokağa çıktı. Komşularıyla birlikte çocuklarını arayan aileye tek kadın çocuğu en nihayet hamam etrafında gördüğünü söyledi. Aramalarını o noktada yoğunlaştıran aile ve komşuları hamamın çatısına çıktı. minik çocuğun hamama ait su deposunun içinde hareketsiz durduğunu görüldü. Yakınları çocuğu depodan çıkararak kalp masajı yapmaya çalıştı derhal peşinden hastaneye götürdü. Hastaneye götürülen çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi.

“KUYUNUN ÜZERİNDE DEMİR DEĞİL TAHTA VARMIŞ”

Acılı anne adayi uzunca süre yakınlarına sarılarak gözyaşı döktü. Yaşanan olayı laf eden anne adayi Sultan Kökçül, “İşten geldiğimde evin önünde oynuyordu. ardindan çocuklarla birlikte buraya gelmişler. Buraya çıktığını görmüşler. Yanında arkadaşları varmış. Belki burada güvenlik şeridi olsaydı belki o bebek oraya çıkmazdı. O merdiven orda olmasaydı çıkmazdı. Kendisini iyi bilen tek çocuktu. Oraya çıkacak tek bebek değildi. bu erken benim başıma geldi yarın tek vakit başka tek çocuğun başına da gelebilir. Kuyunun üzerinde demir değil tahta varmış Polis tahtayla birlikte dahil kismina düşmüş dedi. Kendimiz çıkardık oradan hastaneye götürüldü. Orda da kalp masajı yapmışlar” diye konuştu. Ayakta durmakta zorluk çeken ve gözyaşı döken anne adayi Kökçül baygınlık geçirdi.

“BÜYÜK BİR İHMAL VAR”

Ailenin komşusu Mehmet Pişkin de aramalara katıldığını söyleyerek, ” hatri sayilir büyüklükte tek ihmal var. burası bebek parkı merdiven Her vakit orada. merdiveni taraf konulması lazım. kolaylıkla çıkılıyor. Belki de çocuğu ittiler bilemiyoruz” diye konuştu. zabita hamam ve etrafına güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, parka tekrar önlem Emelli çevik güç polisi de derhal sevk edildi. Polisin olayla alakalı başlattığı çalışmalar sürüyor.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir