Sporseverler RUNATİK'le koştu-haberi

Fanatik’in “Herkes Buraya, Runatik’le Koşmaya” sloganıyla okurlarını koşmaya çağırdığı koşu etkinliği Runatik, Bir gün evvel düzenlendi. İstanbul Caddebostan Sahil’den saat 08:30’da alınan startla Bostancı’ya koşan sporseverler, etkinlikten çok hoşnut kaldıklarını ve bu tip etkinliklerin çogalarak ayni ritimde devam etmesini dilediklerini söylediler. Etkinlikte sporseverlere üzerinde “Runatik” yazılı koşu atleti, bileklik, maske ve su armağan edildi.

“Aralık ayında 11 organizasyon olacak”

Fanatik.com.tr genel Müdür Yardımcısı efe Kavuşturan, “Uzun vakittir yapmayı planladığımız tek organizasyondu. Runatik isimi altında insanları tek araya getirerek iyi tek etkinliği başlattık. İlk koşuyu Caddebostan’da yapıyoruz. Yarın da (bugün) 2. koşumuzu İzmir Karşıyaka’da yapacağız. Ay süresince bu etkinliklerimiz ayni ritimde devam etmekte olacak. Önümüzdeki aylarda da değişik spor etkinlikleriyle insanlarla tek araya gelmeyi ve sporu sevdirmeyi planlıyoruz. Aralık ayı içinde 11 etkinliğimiz olacak. 2022 seneninde da etkinliklerimiz ayni ritimde devam edecek” diye konuştu.

Eski ulusal Sporcu ve Spor Eğitimi Emrah Bozgeyik, “Birçok koşu takımıyla tek araya gelerek, Fanatik Grubu Spor Takımı’nı oluşturduk. Haftanın tespit edecek günlerinde koşu, pilates, yoga ve beslenme üstüne etkinliklerimiz olacak” derken Rundamental Koşu Grubu Kurucusu ve Kaptanı Pınar Mumcu, “Biz altı senelik tek grubuz. ara ara başka koşu gruplarıyla güçlerimizi birleştiriyoruz. Koşu kültürünün ülkemizde yayılması gerektiğini ve popülerleşmesi gerektiğine inanıyoruz. bu erken iyi tek kalabalık var. bütün grupları tek araya gelerek hiç koşmayanları koşturacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.