Spor İstanbul'dan çocuklar için doğa kampı-haberi

Spor İstanbul genel Müdürü İ. Renay Onur, geçen sene da bu kampı editlemek istediklerini ama pandemi hasebiyle bu sene gerçekleştirebildiklerini ifade etti. Kampta çocukların iyi vakit geçirdiğini söyleyen Onur, “Keyifli tek kamp oldu. Buraya 2. gelişim. Gelen velilerle de hasbihal ediyorum. Herkesten aldığımız art bildirimler çok olumlu” diye konuştu.

Çocukları, pandemi döneminden evvel alışık oldukları yasama tekrar adapte etmek yerine bunun benzeri tek kamp projesi gerçekleştirdiklerini söyleyen İ. Renay Onur, “Bu bizim iki senedir başlatmak istediğimiz tek kamptı. doğa kampının geçen sene hazırlıklarını yapmıştık. Ne yazık ki geçen sene pandemi sebebinden gerçekleştiremedik. Bu sene pandemide sayıların azalmasıyla beraber, kampa başladık. Bizi en çok heyecanlandıran şey de, biliyorsunuz 1.5 senedir çocuklarımız hanede hareketsizler. Onları hızlı tek şekilde Önceden alışık oldukları yasama adapte etmek amaciyla en ideal programı hazırlamaya çalıştık. vakit içinde, burada doğa içinde nasıl yaşanır, doğa ile insan uyumu nedir, Ayrı olarak çok önem verdiğimiz tek mevzu deprem. İstanbul zerzele bölgesi ve zerzele rizikosu ile yaşıyoruz. Çocuklara doğal afet vaziyetinde nasıl devinim etmeleri gerektiğini öğretiyoruz. Oryantiring, atletizm, okçuluk, bebek oyunları, survivor parkuru, bütün bugünü devinim içinde geçiriyorlar. Önem verdiğimiz 2. konuda toplumdaki Özürlü ve engelsiz bireylerin, birlikte yaşamayı öğrenmeleri gerekiyor. Bu alışkanlık, minik yaştan bu yana olursa dahada sıhhatli oluyor. Burada biz Özürlü ve engelsiz bireyleri birlikte kampa alıyoruz. Özürlü bireyleri döneminden evvel yarım saat, 45 dakikada tek ön hazırlıktan geçiyoruz. Arkasından bütün günü, hep birlikte geçiriyorlar. Özürlü bireylerden ücret alınmıyor. hergün kontenjanın yüzde 20’ye civarindan var olan kısmını, Özürlü çocuklara ayırıyoruz. başka katılımcılarda 10 Lira veriyor. Bu da servisle gidip, gelme, vakit süresince üç öğün aş ve bütün buranın aktivitelerinden yararlanmayı kapsayan sembolik tek ücret. anne amacı, rezervasyonu yapan kişilerin burada gelmesini garantilemek. Keyifli tek kamp oldu. Buraya 2. gelişim. Gelen velilerle de hasbihal ediyorum. Herkesten aldığımız art bildirimler çok olumlu. İstanbul’da var olan herkesi hızlı tek şekilde buraya çağrı ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“KADINLARA ÖZEL BİR KOŞU OLSUN İSTEDİK”

Pandemi tedbirleri hasebiyle ertelenen İstanbul’u Koşuyorum Kadınlar bugünü Etabı’nı yarın düzenleyeceklerini belirten Onur, “Kadınların Bir hayli alanda art plana itildiği tek yeryüzünde yaşıyoruz. o nedenle kadınlara hususi tek koşu olsun istedik. Bu koşunun da tek hikayesi olsun istedik. İstanbul’un hemide Anadolu ayni vakitte da Avrupa yakasında, Türkiye’deki kadın tarihi amaciyla mühim olan, kadınların gelişiminde mühim var olan noktaları seçip, oralardan geçecek keyifli tek parkur hazırladık. Koşuyu, o şekilde şekillendirdik. Yarın koşacağımız koşu da bu koşunun Anadolu etabı olacak. 2’nci sefer yapıyoruz. Kadıköy İskelesi’nden başlayacak. bendeniz de orada olacağım” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜMESİ İÇİN GÜNDE asgari tek SAAT AKTİF OLMALARI GEREKİYOR”

9-10-11 Temmuz’da düzen edecek İstanbul Çocuk Karnavalı ile alakalı da veriler veren İ. Renay Onur, “Çocukların sıhhatli tek şekilde büyümesi amaciyla gün içinde asgari tek saat etkin olmaları gerekiyor. Her vakit tek saatin altında etkin var olan çocuklar, sağlıksız tek yetişkin olma istikametinde hızla ilerliyorlar. Pandemide normalleşme sürecine geçişimizle birlikte biz de basabildiğimiz civarindan gaza bastık. doğa kampı ile başladık. Önümüzdeki hafta bebek karnavalı yapıyoruz. Yenikapı’da olacak ve iki vakit sürecek. Dijital oyunlardan kum oyunlarına, bisikletle yapılan etkinliklerden değişik spor branşlarına civarindan gelen çocukların hiç durmak istemeyeceği değişik oyunlar oynayacağı, değişik branşlarla tanışacağı tek iki vakit tasarladık. Önümüzdeki hafta İstanbul’da var olan herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Kampta bulunan çocuklar da, organizasyondan duydukları mutluluğu dile getirdi. Bir hayli parkurda birbirleriyle yarışan çocuklar, bilmedikleri Bir hayli şeyi kamp sayesinde öğrendiklerini ifade ettiler. 

Olgucan KALKAN – İSTANBUL / DHA

  • nişantepe orman park
  • çocuklar amaciyla doğa kampı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir