Sosyal medya ikiye bölündü! Tam kapanma sonrası Mehmet Ceyhan’a destek de var hakaret de-haberi

Son günlerde kötüye giden koronavirüs tablosunun önüne geçmek amaciyla Bir gün evvel gece Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tek araya toplanan bakanlar heyeti sonrası “tam kapanma” kararı alındı. Alınan kararların detayları da İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile belli oldu. 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi erken 05.00’e civarindan sürecek şekilde tam kapanmaya geçtik. Vatandaşların sağlığını yakından ilgilendiren tam kapanma kararı yasamsal medyada örgütlenen tek gurubu ise rahatsız etti.

SOSYAL MEDYAYI İKİYE BÖLDÜ

Çıktığı her tv programında tam kapanmanın gerekliliğine vurgu yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Twitter’da tam kapanma karşıtı gurubun hedefi oldu. yasamsal medyada açtıkları başlık altında tek araya toplanan kişiler, tam kapanmanın sorumlusu olarak gördükleri Mehmet Ceyhan’a ağır hakaretlerde bulunurken, tek grup ise profesöre destek verdi.

İşte o tepkilerden bazıları;

MEHMET CEYHAN’DAN SON DAKİKA TAM KAPANMA YORUMU

Katıldığı tv programında alınan kararı değerlendiren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, şu ifadeleri kullandı:

“Aslında başka deva yoktu. Çünkü, Sahiden olay sayılarındaki düzey ve aşılama oranlarımıza baktığınızda bu şekilde ayni ritimde devam etseydik, önlemleri artırmasaydık, nihayetinde dördüncü artış dönemiyle karşı karşıya kalacaktık” diyen Ceyhan, “Bu ‘tam kapanma’ terimi değil. Belki ‘sıkı kapanma’ dahada ahenk gösteren tek İzah olur” ifadelerini kullandı.

Ceyhan, “Tam kapanma demememizin nedeni ne?” sualine şu yanıtı verdi:

“Tam kapanma deyince; toplumu ahenk gösteren ücret ve yasamsal açıdan net kapatmak mananına gelir. Hiçbir iş yerinin çalışmadığı, hiç kimsenin evinden dışarıya çıkmadığı, Yalnızca hergün ihtiyaçlar için, karne-belge vererek Yalnızca oraya gidip dönüldüğünü denetleyerek uygulanana kapanmadır, tam kapanma… Bunu hep söylüyorduk, bunu Çin’in dışında rastgele tek memleket uygulayamadı. Zira orada çok antidemokratik yollarla, kapıları dışarıdan tahtalardan çivilemek benzeri uygulamalar oldu.”

BİLİM heyeti VE SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ÇAĞRIDA BULUNDU

“Salgın dalgalanmalar şeklinde izlediği amaciyla olay sayılarının tek miktar düştüğü döneme sevinip kendimizi deşarj olarak değil tam tersine tek sonraki dalgaya hazırlıkla ve onun mümkün olduğu civarindan az zarar veren tek şekilde geçmesi amaciyla hazırlıkla geçirmeliyiz” diye konuşan Mehmet Ceyhan, bilim Kurulu’na bu süreçte rehberlerini mutant virüslere karşı güncelleme çağrısında bulundu.

“Bilim heyeti rehberlerini mutant virüse göre tekrar revize etmeli. Eksiklerimiz tamamlanmalı” ifadelerini kullanan Ceyhan, “Bu arada da sağlık Bakanlığı bulabildiği civarindan aşı bulacak ve bu aşılanma oranlarını yükseltmek durumundayız” diye konuştu.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir