Son seçim anketinde dengeleri altüst edecek sonuç! Z kuşağının yüzde 44’ü Millet İttifakı’nı tercih etti-haberi

Türk siyasetinde seçenek tartışmaları sürerken, seçimlerde hangi istikamette seçenek kullanacağı en çok heyecan edilen kesimler arasında bulunan Z kuşağıyla alakalı anketler yapılmaya ayni ritimde devam ediyor. Metropoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, siyasi parti tercihlerinin derhal peşinden Z kuşağının ittifaklar arasındaki tercihlerine ait tek anketin neticelerini paylaştı.

YÜZDE 44,1’İ ‘MİLLET İTTİFAKI’ DEDİ

Metropoll tarafından Türkiye’nin Nabzı araştırmalarında görüşülen 9240 kişinin yüzde 7’sini oluşturan oy kullanmamış seçmene suallen “hangi ittifaka dahada yakınsınız” sualine katılımcıların yüzde 44, 1’i CHP, İYİ Parti, mutluluk Partisi ve Demokrat Parti’nin bulunduğu millet İttifakı Cevabını verirken, yüzde 36,2’si AK Parti, MHP, vatan Partisi ve hatri sayilir büyüklükte Birlik Partisi’nden oluşan Cumhur İttifakı‘ndan yana oy kullandı. “Fikrim yok” diyen gençlerin oranının yüzde 19,7 olması da siyasi partilerin seçenek çalışmaları yerine mühim tek emare oldu.

PARTİ ANKETİNE DE KARARSIZLAR DAMGA VURDU

Metropoll’un yayınladığı evvelki ankette, katılımcılara “bu sektör tek mebus seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz” suali yöneltildi. AK Parti yüzde 22.3 ile birinci çıkarken, gençlerin yüzde 7’sinin kararsız, yüzde 17.6’sının protesto oy, yüzde 13’ünün de cevap yok istikametinde seçenek kullanması, Z kuşağının var siyasi partilere bakışı noktasında düşünce verdi.

Metropoll'den gündeme damga vuracak 'Z kuşağı' anketi: 'Kararsız', 'protesto oy' ve 'cevap yok' şıkkına yüklendiler

Metropoll’den gündeme damga vuracak “Z kuşağı” anketi: “Kararsız”, “protesto oy” ve “cevap yok” şıkkına yüklendiler
2020-2021 nihayet anketler! Anket şirketlerinin bütün seçenek anket neticeleri ve seçenek anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçenek anketi ve anket sonuçları

2020-2021 nihayet anketler! Anket şirketlerinin bütün seçenek anket neticeleri ve seçenek anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçenek anketi ve anket sonuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir